TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor

TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1304
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinde açılacak olan TİM-TEB Girişim Evi’nin tanıtımı Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesinde yapıldı.

Girişimcilik potansiyelini yaygınlaştırarak, Devlet desteklerine etkili bir şekilde ulaşmayı sağlayacak TİM-TEB Girişim Evi Tanıtım Etkinliğinde bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: ‘’ Tanıtımını yaptığımız bu girişim aslında bir buçuk yıllık bir çalışmanın sonucudur. Bugün bir araya gelişimiz yıllar önce adımını atıp hayalini kurduğumuz büyük başarının resmidir. TİM-TEB Girişim Evi, Trakya’da sadece girişimciliği arttıracak bir gelişme olarak algılanmamalıdır. Girişim Evi aynı zamanda, yeni kurulan şirketlerin başarısını da arttıracaktır. Hepimizin bildiği gibi, Küreselleşen ve ülkeler arası yoğun bir rekabete sahne olan günümüz dünyasında, ülkemizin ve bölgemizin kalkınması açısından, bireylerin ve özellikle gençlerimizin iyi eğitim almaları ve çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış olmaları kritik bir önem taşımaktadır. Bu kavramların hayata geçmesi ve toplum tarafından benimsenmesi için de TİM-TEB Evi önemli bir adımdır.’’ 

 

Teknoloji Firmalarının Büyümesi de Desteklenecek

 

Yeni teknolojileri kullanan firmaların artmasına önem verdiklerini belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasına şöyle devam etti:  ‘’Girişim Evi’nin varlığıyla beraber, teknoloji firmalarının büyümesi ve ihracat çabaları da desteklenecektir. Bununla beraber bu firmaların girişimciliği de gelişecektir. Trakya Kalkınma Ajansı olarak bu konuyu çok önemsiyoruz çünkü Batı Marmara Bölgesi altında incelenen Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizin girişimcilik oranı, %10 olarak Türkiye ortalamasının yaklaşık 2 puan altında gerçekleşmiştir. Bu dinamikler doğrultusunda, "Yenilikçi Girişimcilik" aktivitelerini özendirmek ve desteklemek kurumumuz açısından stratejik bir öncelik haline gelmiş bulunmaktadır’’ dedi.

 

Diğer açılış konuşmasını gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ‘’ Bugün bizi bir araya getiren bu çalışmanın önemi yıllar geçtikçe daha da iyi anlaşılacaktır. Katma değerli çalışmaların en önemi adımının bugün Edirne’de atılıyor olması mutluluk vericidir. TİM-TEB Girişim Evi’nin hayata geçmesine katkıda bulunan Türk Ekonomi Bankası’na, Türkiye İhracatçılar Meclisine ve Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerimizi iletiyoruz,  TİM-TEB Girişim Evi’nin hayırlara vesile olmasını dilerim’’ dedi. 

 

İnteraktif şekilde gerçekleşen Tanıtım Evi Etkinliğinde, Yenilikçi ürün ve hizmetlerin yurtiçi ve yurtdışı platformlara ulaşmasına kadar giden yolda TİM-TEB evlerinin varlığının gerekliliğine değinildi. Girişimci ve teknoloji firmalarının finansal ihtiyaçlarını yenilikçi çözümlerle yönlendirme eğiliminin böylece Edirne ilinden yükselmesi de sağlanacak. TİM-TEB Evinin hayata geçmesiyle beraber, iş dünyası ile girişimcilerin iş birliğini geliştirerek Yatırımcı potansiyeli artacak aynı zamanda girişimci-yatırımcı ilişkileri de desteklenmiş olacak.

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye GeliyorTİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...