TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor

TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1733
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinde açılacak olan TİM-TEB Girişim Evi’nin tanıtımı Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesinde yapıldı.

Girişimcilik potansiyelini yaygınlaştırarak, Devlet desteklerine etkili bir şekilde ulaşmayı sağlayacak TİM-TEB Girişim Evi Tanıtım Etkinliğinde bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: ‘’ Tanıtımını yaptığımız bu girişim aslında bir buçuk yıllık bir çalışmanın sonucudur. Bugün bir araya gelişimiz yıllar önce adımını atıp hayalini kurduğumuz büyük başarının resmidir. TİM-TEB Girişim Evi, Trakya’da sadece girişimciliği arttıracak bir gelişme olarak algılanmamalıdır. Girişim Evi aynı zamanda, yeni kurulan şirketlerin başarısını da arttıracaktır. Hepimizin bildiği gibi, Küreselleşen ve ülkeler arası yoğun bir rekabete sahne olan günümüz dünyasında, ülkemizin ve bölgemizin kalkınması açısından, bireylerin ve özellikle gençlerimizin iyi eğitim almaları ve çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış olmaları kritik bir önem taşımaktadır. Bu kavramların hayata geçmesi ve toplum tarafından benimsenmesi için de TİM-TEB Evi önemli bir adımdır.’’ 

 

Teknoloji Firmalarının Büyümesi de Desteklenecek

 

Yeni teknolojileri kullanan firmaların artmasına önem verdiklerini belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasına şöyle devam etti:  ‘’Girişim Evi’nin varlığıyla beraber, teknoloji firmalarının büyümesi ve ihracat çabaları da desteklenecektir. Bununla beraber bu firmaların girişimciliği de gelişecektir. Trakya Kalkınma Ajansı olarak bu konuyu çok önemsiyoruz çünkü Batı Marmara Bölgesi altında incelenen Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizin girişimcilik oranı, %10 olarak Türkiye ortalamasının yaklaşık 2 puan altında gerçekleşmiştir. Bu dinamikler doğrultusunda, "Yenilikçi Girişimcilik" aktivitelerini özendirmek ve desteklemek kurumumuz açısından stratejik bir öncelik haline gelmiş bulunmaktadır’’ dedi.

 

Diğer açılış konuşmasını gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ‘’ Bugün bizi bir araya getiren bu çalışmanın önemi yıllar geçtikçe daha da iyi anlaşılacaktır. Katma değerli çalışmaların en önemi adımının bugün Edirne’de atılıyor olması mutluluk vericidir. TİM-TEB Girişim Evi’nin hayata geçmesine katkıda bulunan Türk Ekonomi Bankası’na, Türkiye İhracatçılar Meclisine ve Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerimizi iletiyoruz,  TİM-TEB Girişim Evi’nin hayırlara vesile olmasını dilerim’’ dedi. 

 

İnteraktif şekilde gerçekleşen Tanıtım Evi Etkinliğinde, Yenilikçi ürün ve hizmetlerin yurtiçi ve yurtdışı platformlara ulaşmasına kadar giden yolda TİM-TEB evlerinin varlığının gerekliliğine değinildi. Girişimci ve teknoloji firmalarının finansal ihtiyaçlarını yenilikçi çözümlerle yönlendirme eğiliminin böylece Edirne ilinden yükselmesi de sağlanacak. TİM-TEB Evinin hayata geçmesiyle beraber, iş dünyası ile girişimcilerin iş birliğini geliştirerek Yatırımcı potansiyeli artacak aynı zamanda girişimci-yatırımcı ilişkileri de desteklenmiş olacak.

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

TİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye GeliyorTİM-TEB Girişim Evi Edirne’ye Geliyor

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...