Erasmus+ Gençlik Programı 2016 Yılı II.Dönem Başvuruları Son Başvuru Tarihi 26 Nisan’da Sona Eriyor

Erasmus+ Gençlik Programı 2016 Yılı II.Dönem Başvuruları Son Başvuru Tarihi 26 Nisan’da Sona Eriyor
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1280
Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı koordinasyonunda yürütülen Erasmus+ Gençlik programları için 2016 yılı ikinci dönem başvuru tarihi 26 Nisan 2016’da sona eriyor. Bölgemizde başvuru yapmak isteyen kurum/kuruluşlar teknik destek amacıyla Eurodesk Temas Noktası olan kurumumuzla irtibata geçerek sorularını iletebilirler. İletişim: 0 850 450 09 59 (dahili 147)

Erasmus+ Gençlik Programları Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği

Gençlik Değişimleri

Gençlik Değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunar. Gruplar, karşılıklı ilgi duyulan bir konu etrafında Gençlik Değişimini birlikte planlarlar. Gençler bu Eylem ile yurt dışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yapabiliyorlar. Bir Gençlik Değişimine katılmak için yabancı dilinizin çok iyi seviyede olması da gerekmiyor. 

 Katılımcılar 13-30 yaş arasındadır, grup liderleri için yaş sınırı yoktur. 
•  Esas faaliyet seyahat günleri hariç en az 5 ve en fazla 21 günde gerçekleştirilir. 
•  Grup liderleri hariç en az 16 ve en fazla 60 katılımcı ile gerçekleştirilir. 
•  Grup liderleri hariç her grupta en az 4 katılımcı olmalıdır.
•  Ön hazırlık ziyareti ön görülüyor ise seyahat günleri hariç en fazla iki gün, grup başına en fazla bir katılımcı ile yapılabilir (istisna olarak biri genç olmak şartıyla iki katılımcı da olabilir).

Avrupa Gönüllü Hizmeti

Avrupa Gönüllü Hizmeti, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.

Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği

Bu faaliyet, gençlik çalışmalarında ve kuruluşlarında aktif kişilerin eğitimini, özellikle deneyimlerin, uzmanlığın ve aralarında iyi uygulamaların yanı sıra uzun süreli kalite projeleri ile ortaklıklar ve ağların oluşmasını sağlayacak faaliyetlerin değişimini destekler. 
•  Yaş sınırı yoktur.
•   Esas faaliyet seyahat günleri hariç 2 gün ile 2 ay arasında gerçekleştirilir. 
•   En fazla 50 katılımcı dahil edilir

  Yükleniyor...