2016 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi

2016 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1199
01 Nisan 2016 tarihinde KAYS(Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden sona eren proje başvurularına ait evraklar 08 Nisan 2016 Cuma günü saat 18.00’e dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Genel Sekreter Mahmut Şahin bu yıl da 87.000.000 TL’lik bir talebin geldiğini ve projeler için ayrılan bütçenin bölgeye yetmediğini vurguladı.

2016 Mali Destek Program Başvuruları hakkında bir açıklama yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin yapılan ilk değerlendirme sonucu KAYS üzerinden 295 başvurunun yapıldığını, matbu olarak ise Ajans’a 288 proje teslim edildiğini söyledi. Şahin şunları söyledi: “Bu başvurulardan da 123’ünün Tekirdağ, 91’inin Edirne ve 73’ünün ise Kırklareli’den geldiği görüldü. Buna göre Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısı 121, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısı 65, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısı 97, bu yıl ilk kez uygulanan Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı’na yapılan başvuru ise 5 oldu.”

Projelerin Bütçe Toplamı 139,5 Milyon TL’yi Aştı

2016 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde Ajansa gelen projelerin toplam uygulama bedelinin yaklaşık 139,5 milyon TL olarak hesaplandığını söyleyen Genel Sekreter Şahin sözlerini şöyle sürdürdü. “Toplam bedelin 86,7 milyonluk bölümü ise Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe olarak talep edildi. 4 milyon TL bütçe ayrılan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için Ajans’tan yaklaşık 20,8 milyon TL talep edilirken, bu başlıkta başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesi ise 45 milyon TL oldu. 4 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ise yaklaşık 44,8 milyon TL tutarında destek talebi geldi. Bu programa gelen projelerin toplam bütçesi ise 69,1 milyon TL oldu. 2 milyon bütçeli Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına yapılan başvurularda Ajanstan talep edilen miktar 20,7 milyon TL’yi aştı. Bu projelerin uygulama bütçeleri ise 24,8 milyon TL olarak hesaplandı. 1 Milyon TL’lik bir bütçesi bulunan Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı’na 274.050TL’lik destek talebi geldi. Bu programın uygulama bütçesi de 577.950 TL oldu.  Geçen yıl olduğu gibi bu yılda talep, mevcut bütçenin yaklaşık 13 katı oldu. Kalkınma Bakanlığı’mızın önümüzdeki yıl bölgemizin performansını değerlendirerek bütçeyi arttıracağını umuyoruz.”

Nisan sonunda başlayacak 2016 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirme sürecinin Haziran ayının son haftasına dek sürmesinin planlandığı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek idari ve teknik incelemenin ardından Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı projelerin toplam 11 milyon TL’lik bir kaynaktan yararlanmasının ön görüldüğü bilgisi verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

2016 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi2016 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...