Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu İğneada’da toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu İğneada’da toplandı
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1440
Zorlu geçmesi beklenen turizm sezonunda turizmcilerin yanında olmak ve toplantıları ilçelerde de gerçekleştirmek konusunda daha önce görüş birliğine varan Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu uzun bir aradan sonra il merkezleri dışındaki ilk toplantısını İğneada’da yaptı.

İğneada'da bir otelde yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı ve Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Safet Üresin, Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı. Yönetim Kurulu bir önceki toplantıda alınan kararları görüştükten sonra 2015 bütçe gerçekleşmeleri hakkındaki sunumu izledi ve bütçe sonuçlarını onayladı. Daha sonra Genel Sekreter Mahmut Şahin 2016 Mali Destek Programlarına gelen başvurular hakkında bilgi verdi. Toplantının son kısmında ise önümüzdeki hafta yapılacak Ankara Travel Expo Fuarı ve ‘Verimli Sanayi ve KOBİ Destek Projesi İşbirliği’ protokolü hakkında bilgi verildi. Ayrıca Gümülcine’de yapılacak olan Tarım-Gıda-Hayvancılık-Ambalaj Sektörleri Buluşması hakkında Yönetim Kurulunun görüş ve önerileri alındı. Dilek ve temennilerin ardından Nisan ayı Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi.

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...