Seminerler, Konferanslar, Denetlemeler

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı personeli Trakya´daki il ve ilçelerde düzenlenen toplantı ve organizasyonlar dışında ulusal düzeydeki toplantılara da iştirak ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı personeli Trakya’daki il ve ilçelerde düzenlenen toplantı ve organizasyonlar dışında İstanbul’da düzenlenen ‘Enerji Verimliliği ve Türk Sanayisi Semineri’, ‘Avrupa Birliği AR-GE Programları KOBİ Konferansı’ gibi ulusal düzeydeki toplantılara da iştirak ediyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Adana’daki İzleme ve Değerlendirme toplantısı gibi organizasyonlara da katılım göstererek diğer kalkınma ajansları ile işbirliği ve fikir alışverişi fırsatlarını değerlendiren Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları, kendi bölgelerinde ise daha şimdiden etkin roller üstlenmeye başlamış durumda. Bunun ilk ve en dikkat çekici örneği Organize Sanayi Bölgelerinin denetlenme faaliyeti sırasında kendini göstermiş bulunuyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki OSB’lerin denetlenmesi için oluşturulmasını istediği komisyonların içerisinde, Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri de görev yapıyor. Söz konusu görev, Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilerleyen günlerde bölgenin kalkınmasındaki etkinliğinin ne derecede olacağının sinyalini veriyor.

  Yükleniyor...