Seminerler, Konferanslar, Denetlemeler

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı personeli Trakya´daki il ve ilçelerde düzenlenen toplantı ve organizasyonlar dışında ulusal düzeydeki toplantılara da iştirak ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı personeli Trakya’daki il ve ilçelerde düzenlenen toplantı ve organizasyonlar dışında İstanbul’da düzenlenen ‘Enerji Verimliliği ve Türk Sanayisi Semineri’, ‘Avrupa Birliği AR-GE Programları KOBİ Konferansı’ gibi ulusal düzeydeki toplantılara da iştirak ediyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Adana’daki İzleme ve Değerlendirme toplantısı gibi organizasyonlara da katılım göstererek diğer kalkınma ajansları ile işbirliği ve fikir alışverişi fırsatlarını değerlendiren Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları, kendi bölgelerinde ise daha şimdiden etkin roller üstlenmeye başlamış durumda. Bunun ilk ve en dikkat çekici örneği Organize Sanayi Bölgelerinin denetlenme faaliyeti sırasında kendini göstermiş bulunuyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki OSB’lerin denetlenmesi için oluşturulmasını istediği komisyonların içerisinde, Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri de görev yapıyor. Söz konusu görev, Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilerleyen günlerde bölgenin kalkınmasındaki etkinliğinin ne derecede olacağının sinyalini veriyor.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...