Trakya’nın İlk Çocuk Orkestrası Babaeski’de Kuruldu

Trakya’nın İlk Çocuk Orkestrası Babaeski’de Kuruldu
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2016 | Toplam Okunma: 1266
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2015 Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Babaeski TRAKYAKA Çocuk Orkestrası” projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

Öğretmenevi’nde yapılan kapanış toplantısı ve yemeğine Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Kapanış toplantısında bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin müziğin çocukların gelişimi ve toplum hayatına uyumu konusundaki katkısına dikkat çekti. 

Proje kapsamında ilk olarak Babaeski İlçesinde 3-18 yaş aralığındaki çocuklar arasında müziksel-ritmik zekâya sahip çocuklar tespit edildi. Müzikal- ritmik zekâya sahip öğrenciler için yaş gruplarına uygun 4 okulda (Ayçiçeği Ana Okulu, Gazi Osman Paşa İlk Okulu, Babaeski Orta Okulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) müzik atölyeleri kuruldu. Müzik atölyeleri yaş gruplarına uygun çalgılarla donatıldı. Proje faaliyetleri ile müzik yeteneği olan ve çalgı çalan öğrencilerin yeteneklerinin gelişmesi ve kendilerine olan güven duygularında artış olması, başarılı oldukları bir alanda kendilerini ispatlama şansı elde etme imkânına kavuştular. 

Proje ile ayrıca müziksel-ritmik zekâya sahip öğrenciler eğitim süreçleri sonunda konserler vererek, profesyonelleşme yolunda adım atacak. Roman öğrencilerin akranlarıyla kaynaşması ve topluma uyumlarının sağlanması konusunda da olumlu adım atıldı. Uygulama süresi 9 ay olan ve toplam bütçesi 135.242 TL olan projenin yaklaşık %90’ını Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

Babaeski’deki tüm okullardan gelen öğrencilerin oluşturduğu Babaeski TRAKYAKA Çocuk orkestrası önümüzdeki dönemde ilçede yapılacak organizasyonlarda görev alacak ve konserler verecek.

FOTOĞRAFLAR

Trakya’nın İlk Çocuk Orkestrası Babaeski’de Kuruldu  Trakya’nın İlk Çocuk Orkestrası Babaeski’de Kuruldu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...