TRAKYAKA´dan İstihdama Büyük Katkı

TRAKYAKA´dan İstihdama Büyük Katkı
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1417
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından yürütülen proje sona erdi.

‘Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’ projesi kapanış toplantısına Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Esnaf ve Ticaret Odası Başkanı Emin İnağ, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, davetliler ve basın mensupları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘ Bölgemizde sosyo-ekonomik kalkınmaya ivme kazandıracak her projeye destek olmaya çalışıyoruz. Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından hayata geçirilen bu proje ile dezavantajlı kesimde yer alan 32 kadın konfeksiyon alanında eğitim almış ve iş hayatına katılmak için gerekli donanıma sahip olmuştur. Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası proje kapsamında belirlenen hedef gruba yönelik olarak bir mesleki eğitim merkezi kurdu. Biz kamu kurumu olarak bu projeyi destekledik. Edirne’de faaliyet gösteren Moda Vizyon firması da bu projede eğitim alıp sertifikaya sahip olan kişileri istihdam etme sözü verdi. Bu proje özel sektör, sivil toplum ve kamu işbirliğine örnek olacak güzel bir proje. Bu tür projelerin devamını diliyorum ve projede emeği geçen herkesi kutluyorum’ dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 170 bin TL’lik hibe desteği sağladığı proje kapsamında Mesleki Eğitim Merkezi kuruldu, merkezin altyapı ve donanım eksiklikleri tamamlandı, 26 dikiş makinesi temin edildi. Ayrıca kurulan eğitim merkezinde 32 kadın eğitim aldı ve iş hayatına atılmaya hazır, donanımlı hale geldi.

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA´dan İstihdama Büyük KatkıTRAKYAKA´dan İstihdama Büyük KatkıTRAKYAKA´dan İstihdama Büyük KatkıTRAKYAKA´dan İstihdama Büyük Katkı
  Yükleniyor...