Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli

Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1369
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Ergene Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Ergene Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan “Okullar Donanıyor, Okul Terki Azalıyor” projesinin kapanışı Ergene’de yapıldı.

Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan kapanış törenine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem, davetliler, veliler  ve öğretmenler katıldı.  Projenin koordinatörü ve uygulama sorumlusu olan Veteriner Hekim İlke Kızıltoprak toplantının hemen başında projeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Kızıltoprak’ın sunumundan sonra bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajansın destek programlarına başladığı günden bu yana Trakya eğitimine 5 milyon liranın üzerinde bir destek verdiğini söyledi. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” Okullarımızda sadece fen ve sosyal bilimlerin öğretilmesi ile eğitim tamamlanmış olmuyor. Eğitimin tamamlayıcı unsuru olan hususları da dikkate almak lazım. Spor, kültürel faaliyetler, rehberlik hizmetleri eğitimin tamamlayıcılarıdırlar. Proje kapsamında destek verdiğimiz müzik sınıfından yeni müzik dehalarının çıkması ve spor sahasından sadece öğrencilerimizin değil çevredeki çocukların da faydalanması en büyük dileğimizdir. Bu projenin her aşamasında değerli katkıları olan başta İlke Hanım olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımızı kutluyorum. Açılış programının son konuşmasını yapan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da hazırlayacakları projeler ile Ajansın kapısını aşındırmaya devam edeceklerini söyledi. Temel amaçlarının eğitim hizmetlerinin kalitesinin artması olduğuna vurgu yapan Kızıltoprak bir diğer amaçlarının da okulun öğrenciler gözünde sportif, kültürel faaliyetler ile eğlenceli vakit geçirilen bir yer olmasını sağlamak olduğunu belirtti. Daha sonra proje kapsamında yapılan müzik sınıfı, spor sahası ve proje ofislerinin açılışı yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı bir spor gösterisi ve okul korosunun konserinin ardından açılış töreni bir kokteyl ile sona erdi.

Proje, Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde bulunan Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne kayıtlı ortaöğretim öğrencilerinin okula düzenli gelmelerini sağlayarak eğitimli, kültürlü ve donanımlı insan gücünü yükseltmek; öğrencilerin okulda geçirdikleri zamanı daha verimli, eğlenceli hale getirerek okul terklerini önlemek amacıyla yapıldı. 2014 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan proje ile öğrencilerin daha eğlenceli ve verimli zaman geçirecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri bir müzik odası kuruldu,  açık alan spor parkı oluşturuldu ve okulun dış güvenliğini sağlayacak kamera sistemi kuruldu. Ayrıca projenin ortağı olan Ergene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, durumu iyi olmayan ve bu sebeple okulunu terk eden öğrencilere nakdi yardım yaptı ve veli ziyaretleri yapılabilmesi için okula araç kiraladı.

Yaklaşık bütçesi 102.000 TL olan “Okullar Donanıyor, Okul Terki Azalıyor” projesinin 94.000 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...