Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli

Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1076
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Ergene Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Ergene Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan “Okullar Donanıyor, Okul Terki Azalıyor” projesinin kapanışı Ergene’de yapıldı.

Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan kapanış törenine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem, davetliler, veliler  ve öğretmenler katıldı.  Projenin koordinatörü ve uygulama sorumlusu olan Veteriner Hekim İlke Kızıltoprak toplantının hemen başında projeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Kızıltoprak’ın sunumundan sonra bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajansın destek programlarına başladığı günden bu yana Trakya eğitimine 5 milyon liranın üzerinde bir destek verdiğini söyledi. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” Okullarımızda sadece fen ve sosyal bilimlerin öğretilmesi ile eğitim tamamlanmış olmuyor. Eğitimin tamamlayıcı unsuru olan hususları da dikkate almak lazım. Spor, kültürel faaliyetler, rehberlik hizmetleri eğitimin tamamlayıcılarıdırlar. Proje kapsamında destek verdiğimiz müzik sınıfından yeni müzik dehalarının çıkması ve spor sahasından sadece öğrencilerimizin değil çevredeki çocukların da faydalanması en büyük dileğimizdir. Bu projenin her aşamasında değerli katkıları olan başta İlke Hanım olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımızı kutluyorum. Açılış programının son konuşmasını yapan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da hazırlayacakları projeler ile Ajansın kapısını aşındırmaya devam edeceklerini söyledi. Temel amaçlarının eğitim hizmetlerinin kalitesinin artması olduğuna vurgu yapan Kızıltoprak bir diğer amaçlarının da okulun öğrenciler gözünde sportif, kültürel faaliyetler ile eğlenceli vakit geçirilen bir yer olmasını sağlamak olduğunu belirtti. Daha sonra proje kapsamında yapılan müzik sınıfı, spor sahası ve proje ofislerinin açılışı yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı bir spor gösterisi ve okul korosunun konserinin ardından açılış töreni bir kokteyl ile sona erdi.

Proje, Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde bulunan Velimeşe Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne kayıtlı ortaöğretim öğrencilerinin okula düzenli gelmelerini sağlayarak eğitimli, kültürlü ve donanımlı insan gücünü yükseltmek; öğrencilerin okulda geçirdikleri zamanı daha verimli, eğlenceli hale getirerek okul terklerini önlemek amacıyla yapıldı. 2014 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan proje ile öğrencilerin daha eğlenceli ve verimli zaman geçirecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri bir müzik odası kuruldu,  açık alan spor parkı oluşturuldu ve okulun dış güvenliğini sağlayacak kamera sistemi kuruldu. Ayrıca projenin ortağı olan Ergene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, durumu iyi olmayan ve bu sebeple okulunu terk eden öğrencilere nakdi yardım yaptı ve veli ziyaretleri yapılabilmesi için okula araç kiraladı.

Yaklaşık bütçesi 102.000 TL olan “Okullar Donanıyor, Okul Terki Azalıyor” projesinin 94.000 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Ergene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha KaliteliErgene Eğitimi Yenilikçi Yöntemlerle Artık Daha Kaliteli

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...