Hintli Dabur Şirketi Hobby´i Satın Aldı

Hintli Dabur Şirketi Hobby´i Satın Aldı
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2010 | Toplam Okunma:
Hobby Kozmetik, Hindistan´ın kozmetik ve gıda alanlarındaki büyük şirketlerinden Dabur tarafından 69 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Çorlu´da üretim yapan Hobby Kozmetik, Hindistan´ın kozmetik ve gıda alanlarındaki büyük şirketlerinden Dabur tarafından 69 milyon dolar karşılığında satın alındı. Satışın Rekabet Kurulu tarafından onaylanmasını takiben Hobby Kozmetik Hintli sahiplerinin yönetiminde üretime devam edecek.

Saç jölesinden şampuana ve cilt kremlerine dek geniş bir yelpazede kozmetik ürünü üretimi yapan Hobby Kozmetik’in hisselerinin tamamı yabancı sermayeye geçmiş olsa da çalışan kadrosunda bir değişiklik olmayacak.  Geçtiğimiz yıl 10 milyon dolarlık ihracat yapmış olan şirket özellikle Ortadoğu’da büyük pazar payına sahip. Suriye ve Ürdün’de lider konumda bulunan Hobby, 200’ün üzerindeki çalışanı ile Çorlu’da konuşlanmış durumda.  

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...