Selimiye Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı

Selimiye Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1207
Trakya Kalkınma Ajansı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen ‘Selimiye Sanat Merkezi Projesi’ tamamlandı.

Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan kapanış törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardında proje ile ilgili tanıtım sunumu izlendi. Sunum sonrası kısa bir konuşma yapan Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürü projeye verdikleri destekten dolayı Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkür etti ve hazırladıkları yeni projelerle çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise eğitime verilen öneme vurgu yaptı. Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Ajans olarak sadece altyapı projelerine, özel sektöre destek vermiyoruz. Bizim önceliğimiz insanı merkeze alan bir kalkınma modeli. Bu kapsamda kurumlarımızdan gelen eğitim projelerini çok önemsiyoruz ve bu projeler her zaman destek oluyoruz. Bugün açılışını yaptığımız bu projede olduğu gibi az bir bütçeyle büyük işler başarmamız mümkün. Öğrencilerimizin, gençlerimizin eğitim-öğretim ortamlarının iyileştirilmesi, kendilerine özgüveni ve özsaygısı olan bir birey olarak hayata atılmaları için her türlü desteği vermeye de hazır olduğumuzu belirtmek isterim. ‘Selimiye Sanat Merkezi’ projesinin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutlarım.”

Protokol konuşmaları sonrası ‘Selimiye Sanat Merkezi’ projesi kapsamında oluşturulan müzik grubunun gösterisi izlendi ve tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Selimiye Sanat Merkezi Projesi

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %80 oranında hibe desteği verdiği proje ile Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ‘Selimiye Kültür ve Sanat Merkezi’ kuruldu. Proje ile sosyo-kültürel imkânlara erişim güçlüğü çeken yaklaşık 150 öğrenci başta olmak üzere, tüm okul öğrencileri kurulan merkezde gerçekleştirilen eğitim ve sanatsal faaliyetlere katılma imkânı buldu.

FOTOĞRAFLAR

Selimiye Kültür ve Sanat Merkezi AçıldıSelimiye Kültür ve Sanat Merkezi AçıldıSelimiye Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı
  Yükleniyor...