Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı

Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1233
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Meriç Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Simülatörlü Eğitim İle Profesyonel Operatörlük” projesi kapanış toplantısı Meriç’te yapıldı.

Meriç Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Meriç Kaymakamı Ali İhsan Başak, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Ocak, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, eğitilmiş nitelikli iş gücüne olan ihtiyacın her zamankinden daha çok olduğunu söyledi. Şahin şunları söyledi:” Günümüzde liseden veya üniversiteden mezun olmak tek başına yeterli olmuyor. Eğitiminizi bazı ek özellikler ile taçlandırmanız gerekiyor. Mesela bir yabancı dil öğrenmeniz, bazı alanlarda çalışarak ve araştırarak derinleşmek gibi. Bugün ülkemiz kalifiye olmayan iş gücü cennetidir. Öğrenmenin tüm yaş gruplarına dağıldığı ve hayat boyu sürdüğü günümüzde meslek kazandırma eğitimleri büyük önem arz ediyor. İş gücümüzü nitelikli hale getirmek için biz de çalışıyoruz. Bu konuda çalışan eğitim kurumlarımızı destekliyoruz. Meriç Halk Eğitim Merkezi bu proje ile aldığı simülatör ile uzun süredir işsiz olan ve niteliği olmayan 12 insanımızı meslek sahibi yaptı. İş makinesi kullanmayı öğrenen bu arkadaşlarımız inşaat ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu elemanlar olacak. Yine bu simülatör ile bundan sonra da insanlarımız iş sahibi ve meslek sahibi olacaklar. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum.”   

Projenin amaçları arasında gelişen inşaat ve tarım sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak insan kaynağının niteliği ve kapasitesinin geliştirilmesi, dezavantajlı (dar gelirliler, işsizler, düşük vasıflı işsizler, dışlanan, ayırımcılığa uğrayan diğer gruplar) gruplardaki işsizlik sorununa çözüm üretebilmek; işsizlere mesleki beceri kazandırmak ve mevcut operatörlerin uzmanlaşmasına olanak sağlamak için simülatörlü iş makinesi operatörü eğitimleri vererek hizmet kalitesini arttırmak yer alıyor. 9 ay süren proje kapsamında belirlenen ihtiyaç sahibi 12 kişi iş makinelerinin kullanımı ve bakım, onarımlarının yapılması konusunda eğitime tabii tutuldular. Kuruma alınan simülatör ile operatörlerin risksiz bir ortamda düşük maliyetle, güvenli ve etkili sanal çalışma alanında uygun operatör tekniği, makine kontrolleri ve güvenli operasyonu öğrenmeleri sağlandı. Ayrıca operatör yetiştirilmesine dönük simülatörlü kurslara bundan sonra da devam edilecek.

Toplam bütçesi 175.286 TL olan projenin 157.757 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanırken geri kalan %10’luk kısım ise proje ortaklarından Meriç Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılandı. Projenin diğer ortaklarından Meriç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eğitici ihtiyacını, Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise eğitime katılacak ve nitelik kazanacak 12 ihtiyaç sahibini belirledi.       

 

FOTOĞRAFLAR

Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...