Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı

Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1510
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Meriç Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Simülatörlü Eğitim İle Profesyonel Operatörlük” projesi kapanış toplantısı Meriç’te yapıldı.

Meriç Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Meriç Kaymakamı Ali İhsan Başak, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Ocak, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, eğitilmiş nitelikli iş gücüne olan ihtiyacın her zamankinden daha çok olduğunu söyledi. Şahin şunları söyledi:” Günümüzde liseden veya üniversiteden mezun olmak tek başına yeterli olmuyor. Eğitiminizi bazı ek özellikler ile taçlandırmanız gerekiyor. Mesela bir yabancı dil öğrenmeniz, bazı alanlarda çalışarak ve araştırarak derinleşmek gibi. Bugün ülkemiz kalifiye olmayan iş gücü cennetidir. Öğrenmenin tüm yaş gruplarına dağıldığı ve hayat boyu sürdüğü günümüzde meslek kazandırma eğitimleri büyük önem arz ediyor. İş gücümüzü nitelikli hale getirmek için biz de çalışıyoruz. Bu konuda çalışan eğitim kurumlarımızı destekliyoruz. Meriç Halk Eğitim Merkezi bu proje ile aldığı simülatör ile uzun süredir işsiz olan ve niteliği olmayan 12 insanımızı meslek sahibi yaptı. İş makinesi kullanmayı öğrenen bu arkadaşlarımız inşaat ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu elemanlar olacak. Yine bu simülatör ile bundan sonra da insanlarımız iş sahibi ve meslek sahibi olacaklar. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum.”   

Projenin amaçları arasında gelişen inşaat ve tarım sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak insan kaynağının niteliği ve kapasitesinin geliştirilmesi, dezavantajlı (dar gelirliler, işsizler, düşük vasıflı işsizler, dışlanan, ayırımcılığa uğrayan diğer gruplar) gruplardaki işsizlik sorununa çözüm üretebilmek; işsizlere mesleki beceri kazandırmak ve mevcut operatörlerin uzmanlaşmasına olanak sağlamak için simülatörlü iş makinesi operatörü eğitimleri vererek hizmet kalitesini arttırmak yer alıyor. 9 ay süren proje kapsamında belirlenen ihtiyaç sahibi 12 kişi iş makinelerinin kullanımı ve bakım, onarımlarının yapılması konusunda eğitime tabii tutuldular. Kuruma alınan simülatör ile operatörlerin risksiz bir ortamda düşük maliyetle, güvenli ve etkili sanal çalışma alanında uygun operatör tekniği, makine kontrolleri ve güvenli operasyonu öğrenmeleri sağlandı. Ayrıca operatör yetiştirilmesine dönük simülatörlü kurslara bundan sonra da devam edilecek.

Toplam bütçesi 175.286 TL olan projenin 157.757 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanırken geri kalan %10’luk kısım ise proje ortaklarından Meriç Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılandı. Projenin diğer ortaklarından Meriç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eğitici ihtiyacını, Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise eğitime katılacak ve nitelik kazanacak 12 ihtiyaç sahibini belirledi.       

 

FOTOĞRAFLAR

Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı Simülasyon İle Eğitim Alan İş Makinesi Operatörleri Sertifikalarını Aldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...