Trakya Kalkınma Ajansı´nın Destek Verdiği Ninemin Kileri Projesi Tamamlandı

Trakya Kalkınma Ajansı´nın Destek Verdiği Ninemin Kileri Projesi Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1665
Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği verdiği, Malkara Belediyesi ve Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ‘Ninemin Kileri’ projesi sona erdi.

Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen kapanış törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan,  Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve üyeleri, mahalle muhtarları, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nail Veyses kısa bir konuşma yaptı. Veyses konuşmasında proje kapsamında yapılan çalışmalara değindi ve katkısı olan herkese teşekkürlerini ileti. Veyses’ten sonra konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin “Öncelikle projede emeği geçen herkesi kutlamak isterim. Ortak bir amaç için birlikte hareket etmek kolay değil. Bu proje kapsamında kadınlar bir araya gelerek yöresel ürünlerimizi birlikte üretmeye başladılar. Ninemin Kileri projesinin görünmeyen kahramanlarını bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Bu proje birçok kişiye örnek olacak,  yöresel ürünlerimizin değerine değer katacak” dedi. Genel Sekreter Şahin’den sonra söz alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da projeye katkı veren, emek harcayan herkesi tebrik etti ve projenin birçok mahalleye, köye örnek olacağını vurguladı. Açılış konuşmaların ardından projede emeği geçen kurumlara plaket takdim edildi ve “Ninemin Kileri”nin açılışı gerçekleşti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90 oranında hibe desteği verdiği proje ile yöresel ürünler üreten köylü kadınların bir dernek çatısı altında toplanmaları sağlandı.  Proje kapsamında yöresel ürünleri üreten 16 tane köy kadını ve ürettikleri 6 çeşit yöresel ürün tespit edildi, bu ürünlerin üretiminin yapılacağı bir üretim atölyesi hazırlandı, ayrıca hedef grupta yer alan kadınlara üretim öncesi gerekli eğitimler verildi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı´nın Destek Verdiği Ninemin Kileri Projesi TamamlandıTrakya Kalkınma Ajansı´nın Destek Verdiği Ninemin Kileri Projesi TamamlandıTrakya Kalkınma Ajansı´nın Destek Verdiği Ninemin Kileri Projesi Tamamlandı
  Yükleniyor...