JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti

JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1137
Japonya Dış Ticaret Teşkilatı (JETRO) İş Geliştirme Müdürü Makoto Nakamura Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’i ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde gerçekleşen ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Bölgesi ve kurum tanıtımı ile ilgili bir sunum yaptı. JETRO İş Geliştirme Müdürü Makoto Nakamura ve Dış Ticaret Uzmanı Nesrin İşçan da JETRO ve Türkiye’de bulunan Japon firmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve her iki kurum arasında ilerleyen dönemlerde ortak projeler geliştirebileceklerini belirtti.

JETRO Nedir?

JETRO,  1954 yılında Japonya’da ve 1964 yılında ise Türkiye’de kurulmuş olup, Japonya Ekonomi Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmekte olan bir kamu kuruluşudur. Bu kuruluş, Japonya dışında yatırım yapmak isteyen Japon firmalarına danışmanlık bedeli karşılığında ilgili bölgeler ve sektörler hakkında raporlar sunmakta ve teknik desteklerde bulunmaktadır. Türkiye ofisinde 10 kişi ile çalışmalarına devam eden JETRO, 2016 itibari ile Azerbaycan, Türkmenistan gibi ofisleri de İstanbul’dan koordine eder hale gelecek.

FOTOĞRAFLAR

JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...