JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti

JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2016 | Toplam Okunma: 1377
Japonya Dış Ticaret Teşkilatı (JETRO) İş Geliştirme Müdürü Makoto Nakamura Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’i ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde gerçekleşen ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Bölgesi ve kurum tanıtımı ile ilgili bir sunum yaptı. JETRO İş Geliştirme Müdürü Makoto Nakamura ve Dış Ticaret Uzmanı Nesrin İşçan da JETRO ve Türkiye’de bulunan Japon firmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve her iki kurum arasında ilerleyen dönemlerde ortak projeler geliştirebileceklerini belirtti.

JETRO Nedir?

JETRO,  1954 yılında Japonya’da ve 1964 yılında ise Türkiye’de kurulmuş olup, Japonya Ekonomi Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmekte olan bir kamu kuruluşudur. Bu kuruluş, Japonya dışında yatırım yapmak isteyen Japon firmalarına danışmanlık bedeli karşılığında ilgili bölgeler ve sektörler hakkında raporlar sunmakta ve teknik desteklerde bulunmaktadır. Türkiye ofisinde 10 kişi ile çalışmalarına devam eden JETRO, 2016 itibari ile Azerbaycan, Türkmenistan gibi ofisleri de İstanbul’dan koordine eder hale gelecek.

FOTOĞRAFLAR

JETRO İş Geliştirme Müdürü Trakya Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Etti

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...