İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler

İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1469
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2015 Mali Destek Programları desteklenen ve İpsala Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Önce Eğit(İŞ)im” projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

İpsala Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ve davetliler katıldı. Kapanış toplantısında bir konuşma yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin şunları söyledi: ”Bugün ülkemiz kalifiye olmayan iş gücü cennetidir. Öğrenmenin tüm yaş gruplarına dağıldığı ve hayat boyu sürdüğü günümüzde meslek kazandırma eğitimleri büyük önem arz ediyor. İş gücümüzü nitelikli hale getirmek için biz de çalışıyoruz. Bu konuda çalışan eğitim kurumlarımızı destekliyoruz. Meriç Halk Eğitim Merkezi bu proje ile aldığı simülatör ile uzun süredir işsiz olan ve niteliği olmayan 12 insanımızı meslek sahibi yaptı. İş makinesi kullanmayı öğrenen bu arkadaşlarımız inşaat ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu elemanlar olacak. Yine bu simülatör ile bundan sonra da insanlarımız iş sahibi ve meslek sahibi olacaklar. Buradan yüzlerce iş makinesi operatörü yetişecek. Bu değerli projeyi İpsala’ya kazandıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İpsala Halk Eğitim Merkezi’ni tebrik ederim.”

 

İpsala Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından da desteklenen ve uygulama süresi 9 ay olan proje ile Proje ile simülasyonlu iş makinesi operatörü eğitim sınıfı oluşturuldu. Gerçekleştirilen eğitimlerle 36 kişi sertifikalı iş makinesi operatörü olarak yetiştirildi. Proje sürecinde verilen eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan en az 8 kişi firmalarca istihdam edildi. Halk eğitim merkezi bünyesinde, işbirliği ve dayanışma kültürüne katkıda bulunmak amacıyla, iş makinesi operatörlüğü sertifikası alan kursiyerler ve bölgede iş makinesi kullanan işletmeler ile ilgili veri tabanı oluşturuldu. Örgün eğitim dışında kalmış kişilere ve işsizlere yönelik danışmanlık ve rehberlik birimi oluşturuldu. Kursiyerlere kişisel eğitim alanında verilen eğitimlerle etkili bir iletişim kurma becerisi sağlandı. Meydana gelebilecek doğal afetlerde (özellikle sel ve depremlerde) ihtiyaç duyulduğunda operatör ve iş makineleri ile ilgili verilere ulaşım imkânı sağlandı.

 

Toplam bütçesi 187.374,99 TL olan projenin % 70’i Trakya Kalkınma Ajansı, % 30’u ise İpsala Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından desteklendi. Program sonunda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

 

 

   

FOTOĞRAFLAR

İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler    İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler    İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler    İş Makinesi Kullanımını Simülatörde Öğrendiler

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...