Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1740
15 Nisan’da başlayan Dış Ticaret Okulu eğitimlerini tamamladı ve ilk mezunlarını verdi. 25 Firmanın katıldığı eğitimlerde Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren KOBİ’lerin dış ticaret kapasitelerinin artırılması amaçlandı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan sertifika töreninin başında eğitimlerini başarıyla tamamlayan firma temsilcilerinden ilk üçe girenlerin isimleri okundu ve kazananlar ödüllerini Genel Sekreter Mahmut Şahin’in elinden aldılar. Eğitimler sonunda final sunumlarında başarılı bulunan Şaban Açıkgöz İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Sinan Açıkgöz, Adalı Makina Sanayi Ticaret Ltd. Şti.’den Tunç Yılmaz, Mutafoğlu Değirmencilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’den Saime Hülda Tek okulun en başarılı isimleri olurken dış ticaret konusunda danışmanlık hizmeti almaya hak kazandılar. Sertifika töreninde bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bölgede ihracat yapan firma sayısını artırmaları gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Ajans olarak KOBİ’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. “Dış Ticaret Okulu” projesi hedeflere ulaşmak için alanında uzman eğiticilerle hayata geçirdiğimiz projelerden sadece biri.  Bölgemizde öne çıkan, rekabetçi sektörlere yönelik olarak farklı eğitimleri de hayata geçirdik. Bu proje ile bölgemizden ihracat yapan firma sayısını artıracağız. Eğitimlerini tamamlayan 25 firma temsilcisinin içinden stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 gün daha danışmanlık verilecek. Bu 5 gün, firma ve danışman arasında belirlenecek tarihlere yayılabilecek ve danışmanlık hizmeti firmanın kendi yerinde alabilecek. Buradan çıkacak başarı hikayeleri bizleri cesaretlendirecektir. Biz de bu programın devamına karar verirken sizlerin başarılarını göz önünde bulunduracağız. Türkiye’nin ihracat kervanına sizlerin içinden yeni isimlerin katılması dileklerimle hepinizi kutluyorum. ”

Daha sonra eğitim programına katılanlar adına Ersan Makine’den Emrah Gürdal konuştu. Konuşmasında Dış Ticaret Okulu’nun kendilerine çok şey kattığını söyleyen Gürdal, bundan sonraki amaçlarının ihracata yönelerek ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak olduğunu vurguladı. Tören Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in katılımcılara sertifikalarını vermesi ile tören sona erdi.   

Trakya Kalkınma Ajansı merkez hizmet binasında yapılan eğitimlere Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan yoğun katılım oldu. 7 Haftaya yayılan ve 10 gün süren eğitimlerde her eğitim günü bir basamak olarak kullanıldı ve firmalar eğitim sonunda varış noktası olarak ihracat stratejilerini oluşturdu. Program kapsamında Doğru Müşteri Segmenti Belirleme,  Yöntemleri, Ürün Konumlandırma, Pazar Araştırma Yöntemleri, Dış Pazarlara Ulaşımda Kullanılan Bilgi Kaynakları, Uluslararası Pazarlama, Dağıtım Kanalları, Ürün Destek/Müşteri Hizmetleri, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Ürün Kalite Standartları ve Sertifikasyonlar, Kalite/Yönetim/Çevre Güvence Sistemleri eğitimleri verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi Dış Ticaret Okulu İlk Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...