Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1582
Trakya kalkınma Ajansı tarafından açılan 2015 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Hayrabolu OSB Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji altyapısını yenileme projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan kapanış toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Başol,  Hayrabolu OSB Müdürü Ahmet Faruk Güler ve davetliler katıldı. Kapanış toplantısında konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, organize sanayi bölgelerinin üretimin uzmanlaşmasında ve daha çevreci bir niteliğe bürünmesi konusunda çok önemli olduğunu söyledi. Şahin şunları söyledi:” Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji altyapısı 1994-1995 yıllarından bu yana bir yenileme görmedi. Bu eskiyen altyapıya bir de yoğun enerji talebi eklenince üst üste kesintiler ve akım dalgalanmaları yaşanmaya başladı. Bu proje ile Hayrabolu OSB enerji altyapısı yenilemiş oldu ve buraya yatırım yapanlara da güven vermiş oldu. Projede emeği geçen herkesi kutluyor, Hayrabolu OSB’nin Trakya ve ülkemiz ekonomisine daha büyü katkılarda bulunmasını diliyorum.” 

Hayrabolu da bulunan Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin üretim altyapısının geliştirilmesi amacıyla O.G. Dağıtım Şebekesi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler ile XPLE Kablo Hattı tamamlandı. 1990’lı yıllarda yapılan Hayrabolu OSB’nin elektrik altyapısı o dönemde 50 fabrikanın enerji ihtiyacını giderecek şekilde tasarlandı. Bu kapsamda 8 trafo ve buna uygun dağıtım merkezi ve hatları oluşturuldu. Ancak OSB’nin enerji altyapısının 5 yıl kadar atıl kalması ve eskimesi nedeniyle elektrik kesintileri yaşanmaya başladı. Proje ile 8 adet beton köşk içinde bulunan metal muhafaza modüler trafo hücresi güncellendi. Enerji alt yapısı, kontrol rölesinden direkten gelen kablolara kadar yenilendi. Altyapıya yapılan bu yatırımlar ile Hayrabolu OSB’de yaşanan elektrik kesintileri son bulurken ülke ekonomisine de katkıda bulunulmuş olundu.      

“Hayrabolu OSB O.G. Dağıtım Şebekesi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler ile XPLE Kablo Hattı Yenilenmesi Projesi” 15 ay sürdü ve % 75’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından  (354.058 TL) desteklendi.

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı YenilendiHayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...