Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1227
Trakya kalkınma Ajansı tarafından açılan 2015 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Hayrabolu OSB Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji altyapısını yenileme projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan kapanış toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Başol,  Hayrabolu OSB Müdürü Ahmet Faruk Güler ve davetliler katıldı. Kapanış toplantısında konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, organize sanayi bölgelerinin üretimin uzmanlaşmasında ve daha çevreci bir niteliğe bürünmesi konusunda çok önemli olduğunu söyledi. Şahin şunları söyledi:” Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji altyapısı 1994-1995 yıllarından bu yana bir yenileme görmedi. Bu eskiyen altyapıya bir de yoğun enerji talebi eklenince üst üste kesintiler ve akım dalgalanmaları yaşanmaya başladı. Bu proje ile Hayrabolu OSB enerji altyapısı yenilemiş oldu ve buraya yatırım yapanlara da güven vermiş oldu. Projede emeği geçen herkesi kutluyor, Hayrabolu OSB’nin Trakya ve ülkemiz ekonomisine daha büyü katkılarda bulunmasını diliyorum.” 

Hayrabolu da bulunan Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin üretim altyapısının geliştirilmesi amacıyla O.G. Dağıtım Şebekesi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler ile XPLE Kablo Hattı tamamlandı. 1990’lı yıllarda yapılan Hayrabolu OSB’nin elektrik altyapısı o dönemde 50 fabrikanın enerji ihtiyacını giderecek şekilde tasarlandı. Bu kapsamda 8 trafo ve buna uygun dağıtım merkezi ve hatları oluşturuldu. Ancak OSB’nin enerji altyapısının 5 yıl kadar atıl kalması ve eskimesi nedeniyle elektrik kesintileri yaşanmaya başladı. Proje ile 8 adet beton köşk içinde bulunan metal muhafaza modüler trafo hücresi güncellendi. Enerji alt yapısı, kontrol rölesinden direkten gelen kablolara kadar yenilendi. Altyapıya yapılan bu yatırımlar ile Hayrabolu OSB’de yaşanan elektrik kesintileri son bulurken ülke ekonomisine de katkıda bulunulmuş olundu.      

“Hayrabolu OSB O.G. Dağıtım Şebekesi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler ile XPLE Kablo Hattı Yenilenmesi Projesi” 15 ay sürdü ve % 75’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından  (354.058 TL) desteklendi.

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı YenilendiHayrabolu Organize Sanayi Bölgesi’nin Enerji Altyapısı Yenilendi

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...