Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek

Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1459
Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TUDEP ve SAHA İstanbul işbirliğiyle THY Teknik A.Ş’ye teknik gezi düzenledi.

Düzenlenen teknik geziye Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği(TUDEP)Başkanı Murat Yetişgin ve Tekirdağlı 23 firma temsilcisi katıldı. Teknik incelemeler öncesinde gezide yer alan heyete THY Teknik A.Ş hakkında bir sunum da yapıldı. Sonrasında Tekirdağ heyeti yedek parça üretimleri konusunda yetkililerden bilgi aldı ve teknik incelemelerde bulundu. THY Teknik A.Ş’ye düzenlenen teknik gezi ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri şunları söyledi: “Bilindiği üzere THY bazı yedek parçaları ithal ediyor. Bölgemizde bu yedek parçaları üretebilecek işletmelerimiz var. Bu noktadan hareketle yerli havacılık sektörünün geliştirilmesi ve ithalatın azaltılmasına katkı sağlayacak, milli uçak, milli bölgesel uçak projelerinin partneri olabilecek firmalarımızla THY Teknik A.Ş’yi buluşturduk.  Bölgemizde faaliyet gösteren sanayicilerimiz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz, SAHA İstanbul ve TUDEP ile birlikte THY Teknik A.Ş’ye yaptığımız ziyaretin çok faydalı olacağına inanıyorum. Umuyorum kısa zamanda olumlu gelişmelerden haberdar olacağız.”

 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça ÜretecekTekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek
  Yükleniyor...