Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek

Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1229
Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TUDEP ve SAHA İstanbul işbirliğiyle THY Teknik A.Ş’ye teknik gezi düzenledi.

Düzenlenen teknik geziye Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği(TUDEP)Başkanı Murat Yetişgin ve Tekirdağlı 23 firma temsilcisi katıldı. Teknik incelemeler öncesinde gezide yer alan heyete THY Teknik A.Ş hakkında bir sunum da yapıldı. Sonrasında Tekirdağ heyeti yedek parça üretimleri konusunda yetkililerden bilgi aldı ve teknik incelemelerde bulundu. THY Teknik A.Ş’ye düzenlenen teknik gezi ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri şunları söyledi: “Bilindiği üzere THY bazı yedek parçaları ithal ediyor. Bölgemizde bu yedek parçaları üretebilecek işletmelerimiz var. Bu noktadan hareketle yerli havacılık sektörünün geliştirilmesi ve ithalatın azaltılmasına katkı sağlayacak, milli uçak, milli bölgesel uçak projelerinin partneri olabilecek firmalarımızla THY Teknik A.Ş’yi buluşturduk.  Bölgemizde faaliyet gösteren sanayicilerimiz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz, SAHA İstanbul ve TUDEP ile birlikte THY Teknik A.Ş’ye yaptığımız ziyaretin çok faydalı olacağına inanıyorum. Umuyorum kısa zamanda olumlu gelişmelerden haberdar olacağız.”

 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça ÜretecekTekirdağlı İşletmeler THY Teknik A.Ş’ye Yedek Parça Üretecek

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...