TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak

TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1346
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinde açılacak olan TİM-TEB Girişim Evi’ne ilişkin protokol hazırlıkları devam ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin,  TİM-TEB Girişim Evi hazırlıkları kapsamında Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinden açılacak olan Girişim Evi protokolü görüşüldü.

Girişim Evi Nedir?

Bölgenin girişimcilik potansiyelini yaygınlaştırarak, devlet desteklerine etkili bir şekilde ulaşmayı sağlayacak Girişim Evi; iş dünyası ile girişimcilerin iş birliğini geliştirerek yatırımcı potansiyelinin artmasını sağlayacak aynı zamanda girişimci-yatırımcı ilişkileri de desteklenmiş olacak. Girişim Evi’nin varlığıyla beraber, teknoloji firmalarının büyümesi ve ihracat çabaları da desteklenecek. Bununla beraber bu firmaların girişimciliği de gelişecek.

 

  Yükleniyor...