TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak

TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1239
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinde açılacak olan TİM-TEB Girişim Evi’ne ilişkin protokol hazırlıkları devam ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin,  TİM-TEB Girişim Evi hazırlıkları kapsamında Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinden açılacak olan Girişim Evi protokolü görüşüldü.

Girişim Evi Nedir?

Bölgenin girişimcilik potansiyelini yaygınlaştırarak, devlet desteklerine etkili bir şekilde ulaşmayı sağlayacak Girişim Evi; iş dünyası ile girişimcilerin iş birliğini geliştirerek yatırımcı potansiyelinin artmasını sağlayacak aynı zamanda girişimci-yatırımcı ilişkileri de desteklenmiş olacak. Girişim Evi’nin varlığıyla beraber, teknoloji firmalarının büyümesi ve ihracat çabaları da desteklenecek. Bununla beraber bu firmaların girişimciliği de gelişecek.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...