TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak

TİM-TEB Girişim Evi Trakya Teknopark’ta Kurulacak
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016 | Toplam Okunma: 1500
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinde açılacak olan TİM-TEB Girişim Evi’ne ilişkin protokol hazırlıkları devam ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin,  TİM-TEB Girişim Evi hazırlıkları kapsamında Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle Trakya Teknopark bünyesinden açılacak olan Girişim Evi protokolü görüşüldü.

Girişim Evi Nedir?

Bölgenin girişimcilik potansiyelini yaygınlaştırarak, devlet desteklerine etkili bir şekilde ulaşmayı sağlayacak Girişim Evi; iş dünyası ile girişimcilerin iş birliğini geliştirerek yatırımcı potansiyelinin artmasını sağlayacak aynı zamanda girişimci-yatırımcı ilişkileri de desteklenmiş olacak. Girişim Evi’nin varlığıyla beraber, teknoloji firmalarının büyümesi ve ihracat çabaları da desteklenecek. Bununla beraber bu firmaların girişimciliği de gelişecek.

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...