Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programı Sonuçlarını Açıkladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programı Sonuçlarını Açıkladı
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2016 | Toplam Okunma: 1290
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından her yıl verilen mali destek programlarının bu yılki ayağında sona gelindi.

Bayram öncesinde proje sonuçlarını açıklayan Kalkınma Ajansı, mali destekler ile bölgedeki KOBİ, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumlarına büyük katkı sağlamaya devam ediyor. Proje sonuçlarını www.trakyaka.org.tr sitesinden yayınlayan Ajans, 2016 programında asilden destek almaya hak kazanan 49 adet projenin isim listesini kamuoyunun bilgisine sundu.

Destek sonuçlarının açıklanmasına yönelik açıklamalarda bulunan Ajan Genel Sekreteri Mahmut Şahin, 2016 yılı programı hakkında bazı detayları kamuoyu ile paylaştı. Şahin yaptığı açıklamada, “Bir süredir devam eden değerlendirme çalışmaları nihayete erdi. Sonuçları bayramdan önce açıklamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Bu yılki program ile yaklaşık 12 milyon TL gibi bir rakam bizden KOBİ, STK ve Kamu Kurumlarına aktarılacak. Onların da vereceği eş finansman ile toplam proje bütçesi 19 milyon TL’ye ulaşıyor. Yani 19 milyonluk bir etki ortaya çıkartıyoruz. Kısa vadede 19 milyon gözüken bu katkı, orta ve uzun vadede çarpan etkileri ile çok daha büyük rakamlara ulaşacak diye umuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana yenilikçilik, yeşil üretim, enerji tasarrufu, nitelikli turizm, engellilerin ve kadınların istihdamına dönük projeleri desteklediğimiz göz önüne alınırsa, bölgenin geleceğine yatırım noktasında katkı sunuyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı, bölgedeki diğer kurum ve kuruluşlar ile yaptığı işbirliğini sürdürmeye ve bölgenin vizyonunu genişleten projelerde öncü olmaya devam edecek. Bu kapsamda, 2016 yılı mali destek sonuçlarının tekrardan hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramını bu vesile ile tebrik etmek istiyorum.” dedi.      

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...