Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programı Sonuçlarını Açıkladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programı Sonuçlarını Açıkladı
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2016 | Toplam Okunma: 1621
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından her yıl verilen mali destek programlarının bu yılki ayağında sona gelindi.

Bayram öncesinde proje sonuçlarını açıklayan Kalkınma Ajansı, mali destekler ile bölgedeki KOBİ, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumlarına büyük katkı sağlamaya devam ediyor. Proje sonuçlarını www.trakyaka.org.tr sitesinden yayınlayan Ajans, 2016 programında asilden destek almaya hak kazanan 49 adet projenin isim listesini kamuoyunun bilgisine sundu.

Destek sonuçlarının açıklanmasına yönelik açıklamalarda bulunan Ajan Genel Sekreteri Mahmut Şahin, 2016 yılı programı hakkında bazı detayları kamuoyu ile paylaştı. Şahin yaptığı açıklamada, “Bir süredir devam eden değerlendirme çalışmaları nihayete erdi. Sonuçları bayramdan önce açıklamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Bu yılki program ile yaklaşık 12 milyon TL gibi bir rakam bizden KOBİ, STK ve Kamu Kurumlarına aktarılacak. Onların da vereceği eş finansman ile toplam proje bütçesi 19 milyon TL’ye ulaşıyor. Yani 19 milyonluk bir etki ortaya çıkartıyoruz. Kısa vadede 19 milyon gözüken bu katkı, orta ve uzun vadede çarpan etkileri ile çok daha büyük rakamlara ulaşacak diye umuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana yenilikçilik, yeşil üretim, enerji tasarrufu, nitelikli turizm, engellilerin ve kadınların istihdamına dönük projeleri desteklediğimiz göz önüne alınırsa, bölgenin geleceğine yatırım noktasında katkı sunuyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı, bölgedeki diğer kurum ve kuruluşlar ile yaptığı işbirliğini sürdürmeye ve bölgenin vizyonunu genişleten projelerde öncü olmaya devam edecek. Bu kapsamda, 2016 yılı mali destek sonuçlarının tekrardan hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramını bu vesile ile tebrik etmek istiyorum.” dedi.      

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...