Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliği

Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliği
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2016 | Toplam Okunma: 1240
Başta Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı ve diğer yerel Oda ve Borsaların işbirliğinde, bölgemizin ekonomisine ve firmalarımızın dış pazara açılmalarına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi desteği kapsamında 15-18 Ekim 2016 tarihleri arasında Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliğinin organizasyonu planlanmıştır.

Etkinlik Fransa Gıda sektörü ve gıda teknolojileri firmalarıyla B2B görüşmeleri ve 104 ülkeden 6500 firmanın katılımcı olarak temsil edildiği 2016 SIAL Paris Gıda Ürünleri ve Teknolojileri fuar ziyaretini kapsamaktadır.

İş Gezisi Gıda, Tarım ve teknolojileri sektörlerini kapsayacak şekilde organize edilecektir. Söz konusu sektörlerde faaliyet göstere KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve kaydı güncel olan firma katılımcılarına KOSGEB desteğinden yararlanmaları için Ajans uzmanlarından teknik destek sağlanacaktır.

ÖNEMLİ: KOSGEB Desteğine Başvuru yapabilmek için veri tabanına kayıtlı en az 10 firmanın müracaat etmesi gerekmektedir.

Organizasyona katılım için son başvuru tarihi 12.08.2016’dır. http://anket.trakyaka.org.tr/parisgida

Etkinlik Adı

Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi

 

Tarih

15-18 Ekim 2016 / 4 gün – 3 gece

 

Sektörler

®     Gıda Ürünlerinin İmalatı

®     Gıda Teknolojileri / Makine Ekipman İmalatı

®     Perakende ve Toptan Ticaret

®     Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

 

Etkinlikler

®     Meslek Kuruluşları Üye Firmaları ile B2B Görüşmeleri

®     SIAL Paris Gıda Fuarı Ziyareti

 

Destek Verilecek Kalemler

®     Konaklama

®     Ulaşım

®     Tercüme, rehberlik, fuar giriş ücreti, toplantı/organizasyon giderleri

 

Destek Oranı

%60

Destek Miktarı

3.000,00 TL

Yaklaşık Maliyet

Kişi sayısı belirlendikten ve program organize edildikten sonra açıklanacaktır ancak; 4000 TL’yi geçmeyecek şekilde olması planlanmaktadır.

 

Ajans tarafından katılımcılara Ücretsiz Sağlanacak Hizmetler:

Trakya / İstanbul/ Trakya Havaalanı Transferi

Paris Havaalanı / Otel / Fuar alanı transferi

Fuar alanında Tercümanlık Desteği

B2B görüşmelerinde teknik destek

KOSGEB Desteği için Müracaat İşlemleri Destek Sağlanması

 

NOT: Organizasyonun KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteğinden yararlanması konusunda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde ve Ajansımızın Koordinasyonunda tüm Oda ve Borsalarla çalışmalarımız devam etmektedir.

Detaylı bilgi için:

Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi / Melike ÖZBİNEK / 0850 450 09 59 - 158

Kırklareli Yatırım Destek Ofisi /Şenay ÇEKİÇ / 0288 214 25 25

Edirne yatırım Destek Ofisi/ Mustafa TÜRKARSLAN/ 0284 225 10 03

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...