Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliği

Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliği
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2016 | Toplam Okunma: 1447
Başta Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı ve diğer yerel Oda ve Borsaların işbirliğinde, bölgemizin ekonomisine ve firmalarımızın dış pazara açılmalarına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi desteği kapsamında 15-18 Ekim 2016 tarihleri arasında Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi Etkinliğinin organizasyonu planlanmıştır.

Etkinlik Fransa Gıda sektörü ve gıda teknolojileri firmalarıyla B2B görüşmeleri ve 104 ülkeden 6500 firmanın katılımcı olarak temsil edildiği 2016 SIAL Paris Gıda Ürünleri ve Teknolojileri fuar ziyaretini kapsamaktadır.

İş Gezisi Gıda, Tarım ve teknolojileri sektörlerini kapsayacak şekilde organize edilecektir. Söz konusu sektörlerde faaliyet göstere KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve kaydı güncel olan firma katılımcılarına KOSGEB desteğinden yararlanmaları için Ajans uzmanlarından teknik destek sağlanacaktır.

ÖNEMLİ: KOSGEB Desteğine Başvuru yapabilmek için veri tabanına kayıtlı en az 10 firmanın müracaat etmesi gerekmektedir.

Organizasyona katılım için son başvuru tarihi 12.08.2016’dır. http://anket.trakyaka.org.tr/parisgida

Etkinlik Adı

Paris, Fransa Yurt Dışı İş Gezisi

 

Tarih

15-18 Ekim 2016 / 4 gün – 3 gece

 

Sektörler

®     Gıda Ürünlerinin İmalatı

®     Gıda Teknolojileri / Makine Ekipman İmalatı

®     Perakende ve Toptan Ticaret

®     Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

 

Etkinlikler

®     Meslek Kuruluşları Üye Firmaları ile B2B Görüşmeleri

®     SIAL Paris Gıda Fuarı Ziyareti

 

Destek Verilecek Kalemler

®     Konaklama

®     Ulaşım

®     Tercüme, rehberlik, fuar giriş ücreti, toplantı/organizasyon giderleri

 

Destek Oranı

%60

Destek Miktarı

3.000,00 TL

Yaklaşık Maliyet

Kişi sayısı belirlendikten ve program organize edildikten sonra açıklanacaktır ancak; 4000 TL’yi geçmeyecek şekilde olması planlanmaktadır.

 

Ajans tarafından katılımcılara Ücretsiz Sağlanacak Hizmetler:

Trakya / İstanbul/ Trakya Havaalanı Transferi

Paris Havaalanı / Otel / Fuar alanı transferi

Fuar alanında Tercümanlık Desteği

B2B görüşmelerinde teknik destek

KOSGEB Desteği için Müracaat İşlemleri Destek Sağlanması

 

NOT: Organizasyonun KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteğinden yararlanması konusunda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde ve Ajansımızın Koordinasyonunda tüm Oda ve Borsalarla çalışmalarımız devam etmektedir.

Detaylı bilgi için:

Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi / Melike ÖZBİNEK / 0850 450 09 59 - 158

Kırklareli Yatırım Destek Ofisi /Şenay ÇEKİÇ / 0288 214 25 25

Edirne yatırım Destek Ofisi/ Mustafa TÜRKARSLAN/ 0284 225 10 03

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...