İğneada´da Turistik Nüfus Patlaması

İğneada´da Turistik Nüfus Patlaması
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Deniz ve doğa turizminde gelecek vaat eden İğneada beldesinin nüfusu, yaz aylarında on katına çıkıyor.

Kırklareli’ye bağlı Demirköy ilçesi sınırları içerisinde, Karadeniz kıyısında yer alan İğneada beldesi, deniz mevsimi süresince yaklaşık 20 bin kişiyi ağırlıyor. Hemen her yıl olduğu gibi temmuz ayı ortasından itibaren yoğun bir deniz sezonu yaşamaya başlayan İğneada, bu yıl da en hareketli günlerini geçiriyor. Istranca Dağları’nın eteklerindeki bu şirin belde, Longoz Ormanları ve Karadeniz’in serin sularının çekiciliği sayesinde yaz aylarında özellikle İstanbul’dan gelen turistlerle dolup taşıyor.

Dört bin civarında yatak kapasitesi olan İğneada’da belde sakinleri yaz dönemi boyunca evlerini tatilcilere pansiyon olarak kiralıyor. Tatil için İğneada’yı tercih edenlerin çokluğu nedeniyle belde belediyesi de çeşitli önlemler alarak misafirlerin rahatlığını sağlamaya çalışıyor. Deniz mevsimi boyunca temizlik işçilerinin sayısını iki katına çıkaran İğneada Belediyesi, vatandaşlardan da temizlik konusunda duyarlı olarak kendilerine yardımcı olmalarını bekliyor.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...