İğneada´da Turistik Nüfus Patlaması

İğneada´da Turistik Nüfus Patlaması
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Deniz ve doğa turizminde gelecek vaat eden İğneada beldesinin nüfusu, yaz aylarında on katına çıkıyor.

Kırklareli’ye bağlı Demirköy ilçesi sınırları içerisinde, Karadeniz kıyısında yer alan İğneada beldesi, deniz mevsimi süresince yaklaşık 20 bin kişiyi ağırlıyor. Hemen her yıl olduğu gibi temmuz ayı ortasından itibaren yoğun bir deniz sezonu yaşamaya başlayan İğneada, bu yıl da en hareketli günlerini geçiriyor. Istranca Dağları’nın eteklerindeki bu şirin belde, Longoz Ormanları ve Karadeniz’in serin sularının çekiciliği sayesinde yaz aylarında özellikle İstanbul’dan gelen turistlerle dolup taşıyor.

Dört bin civarında yatak kapasitesi olan İğneada’da belde sakinleri yaz dönemi boyunca evlerini tatilcilere pansiyon olarak kiralıyor. Tatil için İğneada’yı tercih edenlerin çokluğu nedeniyle belde belediyesi de çeşitli önlemler alarak misafirlerin rahatlığını sağlamaya çalışıyor. Deniz mevsimi boyunca temizlik işçilerinin sayısını iki katına çıkaran İğneada Belediyesi, vatandaşlardan da temizlik konusunda duyarlı olarak kendilerine yardımcı olmalarını bekliyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...