Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak

Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası´nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın merkez binası olarak kullanmak üzere satın aldığı Tekirdağ Ticaret Borsası eski binasının restorasyonu için geri sayım başladı. Bina için hazırlanan restorasyon projesinin Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanması üzerine tadilat ihalesi hazırlıklarına hız verildi.

Mart ayı içerisinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu kararı ile Ajans adına satın alınan Tekirdağ Ticaret Borsası’nın eski binası çok yakında tadilata girmeye hazırlanıyor. Restorasyon projesi ihalesi mayıs ayında neticelenen binanın restore edilmesinde bir sakınca olmadığı resmi olarak tespit edilmiş bulunuyor. Binanın kentsel sit alanı içerisinde yer alması dolayısıyla Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayına sunulan restorasyon projesinin 15.07.2010 tarihinde onaylanmasının akabinde, binanın tadilat ihalesi için hazırlıklara başlanmış durumda.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasında merkez üs olarak hizmet verecek olan Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor. Söz konusu ihalenin sonuçlanmasının ardından tadilat çalışmaları, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da onay alan restorasyon projesi çerçevesinde yürütülecek. Yıl sonuna dek tamamlanması planlanan tadilatın bitiminde Trakya Kalkınma Ajansı, son hızla sürdürdüğü faaliyetlerine yeni hizmet binasında devam edecek. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...