Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak

Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası´nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın merkez binası olarak kullanmak üzere satın aldığı Tekirdağ Ticaret Borsası eski binasının restorasyonu için geri sayım başladı. Bina için hazırlanan restorasyon projesinin Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanması üzerine tadilat ihalesi hazırlıklarına hız verildi.

Mart ayı içerisinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu kararı ile Ajans adına satın alınan Tekirdağ Ticaret Borsası’nın eski binası çok yakında tadilata girmeye hazırlanıyor. Restorasyon projesi ihalesi mayıs ayında neticelenen binanın restore edilmesinde bir sakınca olmadığı resmi olarak tespit edilmiş bulunuyor. Binanın kentsel sit alanı içerisinde yer alması dolayısıyla Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayına sunulan restorasyon projesinin 15.07.2010 tarihinde onaylanmasının akabinde, binanın tadilat ihalesi için hazırlıklara başlanmış durumda.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasında merkez üs olarak hizmet verecek olan Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor. Söz konusu ihalenin sonuçlanmasının ardından tadilat çalışmaları, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da onay alan restorasyon projesi çerçevesinde yürütülecek. Yıl sonuna dek tamamlanması planlanan tadilatın bitiminde Trakya Kalkınma Ajansı, son hızla sürdürdüğü faaliyetlerine yeni hizmet binasında devam edecek. 

  Yükleniyor...