Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak

Eski Borsa Binası, Kalkınma Ajansı İçin Hazırlanacak
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası´nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın merkez binası olarak kullanmak üzere satın aldığı Tekirdağ Ticaret Borsası eski binasının restorasyonu için geri sayım başladı. Bina için hazırlanan restorasyon projesinin Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanması üzerine tadilat ihalesi hazırlıklarına hız verildi.

Mart ayı içerisinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu kararı ile Ajans adına satın alınan Tekirdağ Ticaret Borsası’nın eski binası çok yakında tadilata girmeye hazırlanıyor. Restorasyon projesi ihalesi mayıs ayında neticelenen binanın restore edilmesinde bir sakınca olmadığı resmi olarak tespit edilmiş bulunuyor. Binanın kentsel sit alanı içerisinde yer alması dolayısıyla Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayına sunulan restorasyon projesinin 15.07.2010 tarihinde onaylanmasının akabinde, binanın tadilat ihalesi için hazırlıklara başlanmış durumda.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasında merkez üs olarak hizmet verecek olan Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nın tadilatı için çok yakında ihaleye çıkılması bekleniyor. Söz konusu ihalenin sonuçlanmasının ardından tadilat çalışmaları, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da onay alan restorasyon projesi çerçevesinde yürütülecek. Yıl sonuna dek tamamlanması planlanan tadilatın bitiminde Trakya Kalkınma Ajansı, son hızla sürdürdüğü faaliyetlerine yeni hizmet binasında devam edecek. 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...