Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım Atağı

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım Atağı
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2016 | Toplam Okunma: 871
Trakya Kalkınma Ajansı ulusal ve uluslararası platformda Trakya Bölgesi’nin tarihi, turistik, kültürel ve gastronomi değerlerini tanıtmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atina Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen tanıtım gezisinde Selanik ve Atina’dan gelen gazeteciler Trakya’da ağırlandı. Bölge tanıtım gezisinin ilk gününde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt ve TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi’nin de katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantının açılışında konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları kaydetti: “ Yunanistanlı misafirlerimizi Bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tarihsel, sosyal ve kültürel bağlarımız uzun yıllara dayanıyor. Bu bağları devam ettirmek bizim elimizde. Birbirimizi daha çok ziyaret edersek, karşılıklı iletişim kanallarımızı açık tutarsak bunu başarabiliriz. Bunu başarmada ise turizm çok önemli bir öğe. Bu tanıtım gezisinde de bölgemizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini sizlere anlatacağız. Bölgemizin tanıtımı için faydalı bir gezi olacağına inanıyorum.” Genel Sekreter Şahin’den sonra söz alan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı ve TURSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi de misafirleri selamladı ve bölgemizin tanıtımına yapacakları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür etti. Toplantının devamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Trakya Bağ Rotası Projesi tanıtıldı ve 2017 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılacak “Fest in Trakya” Projesi ile ilgili detaylar anlatıldı.

Tanıtım gezisinin ikinci günü ise Selanik ve Atina’dan gelen ulusal basın temsilcileri Edirne’yi gezme fırsatı buldu. Edirne’nin tarihinden çok etkilenen misafirler, hem Edirne’ye özgü tava ciğeri, badem ezmesi, kurabiye gibi lezzetleri denedi hem de bunların yapılışlarını ilgiyle izledi.  Programın son günü ise Trakya Bağ Rotası ve Tekirdağ il merkezi Yunanlı gazetecilere tanıtıldı. Tanıtım gezisinin çok faydalı olduğunu dile getiren gazeteciler bu gezide emeği bulunan kurumlara ayrıca teşekkür etti.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım AtağıTrakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım AtağıTrakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım AtağıTrakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım AtağıTrakya Kalkınma Ajansı’ndan Tanıtım Atağı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...