2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Ekim Ayı Sonuçları Açıklandı

2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Ekim Ayı Sonuçları Açıklandı
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016 | Toplam Okunma: 952
Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın Ekim ayı içerisinde Edirne’de gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında onaylanan 4 projeye destek sağlanacak.

Sonuçlarla ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımıza 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Ekim ayı içerisinde yapılan başvurulardan 4 ü teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Ekim ayı içerisinde yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantısında projeler onaylandı. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’na başvurular 25 Kasım 2016 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Potansiyel proje sahiplerinin son başvuru tarihini beklememelerini öneriyorum. Ekim ayı sonuçlarının  Bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Kırklareli üç projeyle ön plana çıkarken onu bir başarılı projeyle Edirne izledi. Tekirdağ’dan herhangi bir proje başvurusu olmadı. 

2016 Yılı Ekim ayında yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler şöyle oldu:

DFD No

Başvuru Sahibinin Yasal Adı

Proje Adı

TR21/16/DFD/006

Kırklareli Ticaret Borsası

Kırklareli Ticaret Borsası Tarımsal Ürün Depolama Fizibilitesi

TR21/16/DFD/009

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Osmanlı Mirası "Koloğlu" Yenileniyor

TR21/16/DFD/012

Trakya Teknopark Yönetici A.Ş.

Trakya Üniversitesi Tematik Teknopark Fizibilite Raporu

TR21/16/DFD/014

Kıyıköy Belediyesi

Kıyıköy Tarihini Koruyalım

 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...