2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Ekim Ayı Sonuçları Açıklandı

2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Ekim Ayı Sonuçları Açıklandı
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016 | Toplam Okunma: 1121
Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın Ekim ayı içerisinde Edirne’de gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında onaylanan 4 projeye destek sağlanacak.

Sonuçlarla ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Ajansımıza 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Ekim ayı içerisinde yapılan başvurulardan 4 ü teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Ekim ayı içerisinde yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantısında projeler onaylandı. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’na başvurular 25 Kasım 2016 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Potansiyel proje sahiplerinin son başvuru tarihini beklememelerini öneriyorum. Ekim ayı sonuçlarının  Bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Kırklareli üç projeyle ön plana çıkarken onu bir başarılı projeyle Edirne izledi. Tekirdağ’dan herhangi bir proje başvurusu olmadı. 

2016 Yılı Ekim ayında yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler şöyle oldu:

DFD No

Başvuru Sahibinin Yasal Adı

Proje Adı

TR21/16/DFD/006

Kırklareli Ticaret Borsası

Kırklareli Ticaret Borsası Tarımsal Ürün Depolama Fizibilitesi

TR21/16/DFD/009

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Osmanlı Mirası "Koloğlu" Yenileniyor

TR21/16/DFD/012

Trakya Teknopark Yönetici A.Ş.

Trakya Üniversitesi Tematik Teknopark Fizibilite Raporu

TR21/16/DFD/014

Kıyıköy Belediyesi

Kıyıköy Tarihini Koruyalım

 

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...