Avrupa Birliği İstihdam ve Sosyal Dayanışma Programı (PROGRESS) Hibeleri

Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:

Avrupa Birliği sosyal koruma ve içerme alanında Sosyal Deneyimler Konusunda Ulus Aşırı Faaliyetlere yönelik projelere hibe desteği sağlıyor. Yaklaşık 10 adet projenin destekleneceği 2,500.000 EURO bütçeli fona başvurular 31 Ağustos´ta son buluyor. Fonla ilgili detaylar şu şekilde:

Fonun Adı Avrupa Birliği İstihdam ve Sosyal Dayanışma Programı (PROGRESS) Hibeleri
Fonu Sağlayan Kuruluş Avrupa Birliği
Fon Özeti Bu programın amacı, sosyal koruma ve içerme alanında Sosyal Deneyimler Konusunda Ulus Aşırı Faaliyetlere yönelik projelere hibe desteği sağlamaktır.

Aktif içerme, evsizlik ve çocuk yoksulluğu gibi sosyal koruma ve içerme kapsamındaki AB politika önceliklerine yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesini ve test edilmesini amaçlayan projeler desteklenmektedir.

Genç bireylerin sosyal içermesine odaklanan projelere öncelik verilmektedir. Yaşlılar, çocuklar ve engellilere ilişkin kurumsal modellerden toplum-tabanlı modellere geçişi öngören projeler de desteklenmektedir. 

Önerilen Projeler, sosyal faaliyetlerde rol alan paydaşlar (kamu kurumları, yerel kuruluşlar, STK’lar gibi) arasında işbirlikleri oluşturmayı öngörmelidir.

Yaklaşık olarak 10 adet projenin desteklenmesi öngörülmektedir.


Fonun Toplam Miktarı 2.500.000 EURO
Alabileceğiniz Fon Miktarı Proje toplam bütçesinin en fazla %80 i oranında hibe sağlanmaktadır.
Başvuru Zamanı 07 Haziran 2010 Pazartesi / 31 Ağustos 2010 Salı
Başvuruyu Kimler Yapabilir
  • Belediye
  • Dernek-Vakıf (STK)
  • Valilik/Kaymakamlık
  • İl Özel İdaresi
  • Kamu Kurumu
Desteklenen Faaliyet Türü
  • Kapasite Geliştirme
  • Araştırma
  • Tanıtım
Fonun Kullanılabileceği Sektörler
  • Sosyal Güvenlik
Gerekli Şartlar Proje başvuruları, PROGRESS programına katılan ülkelerden en az bir ortakla birlikte yapılmalıdır. Programa AB üyesi ülkelerin yanında Türkiye, Norveç, İzlanda, Makedonya,  Liechtenstein, Croatia ve Sırbistan katılmaktadır.

Proje faaliyetleri 01/01/2011 ile 31/03/2011 tarihleri arasında başlamalı ve en az 12 ay, en fazla 24 ay  sürmelidir. 
Başvuru Şekli Başvurular hem elektronik ortamda hem de yazılı olarak posta yolu ile yapılmalıdır.

Elektronik başvuru adresi:

https://webgate.ec.europa.eu/swim/displayWelcome.do

 


Başvuru için posta adresi:

European Commission

J 27 DG EMPL/E2

Call for proposals VP/2010/007

B-1049 Bruxelles

İletişim Bilgisi  
İnternet Adresi http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=630〈
E-Posta EMPL-PROGRESS-VP-2010-007@ec.europa.eu
Telefon  
Faks  
Adres European Commission J 27 DG EMPL/E2 Call for proposals VP/2010/007 B-1049 Bruxelles
İlgili Kişi  
Daha Fazla Bilgi İçin http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=630〈

Kaynak: www.fonhavuzu.com

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...