TRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına Katıldı

TRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına Katıldı
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016 | Toplam Okunma: 1109
Bu yıl on altıncısı yapılan MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na ikinci kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı katılımcılara Trakya’nın yatırım olanaklarını anlattı.

"İş Burada" sloganıyla bölgesel, küresel ticaret ve yatırım iş birliklerine ev sahipliği yapacak 16. MÜSİAD EXPO'nun açılış törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan fuarın açılış törenine, dünyanın dört bir yanından iş dünyası temsilcileri de büyük ilgi gösterdi.Açılış konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler stantları ziyaret etti.123 ülkeden 7250 işadamı ve yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu da (IBF) düzenleniyor.

Bu yıl 200.000 katılımcı tarafından ziyaret edilmesi beklenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, her iki yılda bir Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile paralel olarak, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’da düzenleniyor. Etkinlik, fuar katılımcı işadamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, ticari işbirliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlar sunuyor. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül birliği organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya, Afrika ülkelerinden Türkî Cumhuriyetlere kadar yabancı işadamları, yerli ve yabancı stant katılımcılarıyla uluslararası düzeyde organize ediliyor. Yerli ve yabancı toplam 700 şirketi buluşturan MÜSİAD EXPO, 12 Kasım'a kadar devam edecek.

Trakya Kalkınma Ajansı Fuara İkinci Kez Katıldı

5. Salonda yer alan Trakya Kalkınma Ajansı standına yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi oldu. Ağırlıklı olarak sanayici, basın mensubu, eğitimci ve turizmcilerin ziyaret ettiği stantta Ajans uzmanları Trakya ve Türkiye’de uygulanandestekler ile ilgili sorulara yanıt verdi.Fuarın açılış toplantısına katılan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve Tekirdağ MÜSİAD Başkanı Muzaffer Aslan MÜSİAD EXPO’da yer alan Trakya firmalarının stantlarını da ziyaret ettiler.    

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına KatıldıTRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına KatıldıTRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına KatıldıTRAKYAKA 16.MÜSİAD Fuarına Katıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...