Uzunköprülü Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı

Uzunköprülü Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2016 | Toplam Okunma: 1024
Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında ilk sertifika töreni Uzunköprü’de yapıldı.

03- 06 Ekim 2016 tarihlerinde Uzunköprü’de düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Ercan İhtiyar ve Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen tarafından verildi. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: “Girişimcilik kültürünü yaygınlaştıracak eğitimleri Trakya Kalkınma Ajansı KOSGEB işbirliğinde veriyoruz. Bir girişimci iş kurarken en temelde neyin eksikliğini hissediyorsa o anda devreye giriyoruz. Bu eğitimler ile Girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırıyoruz ve işletme yönetimi bilgisiyle donatıyoruz. Eğitimleri alan Girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı olanaklarını arttırmak amacı ile teorik ve uygulamalı eğitim programları da verilerek eğitimlerin sonunda Girişimciler sertifikaya sahip oluyorlar. Girişimciler bu sertifikalarla KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanma imkânını da elde edecekler.”

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 32 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 50 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 100 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 15 Kasım 2016 itibarıyla Tekirdağ’da 72 eğitimde 1850 kişiye, Kırklareli’de 27 eğitimde 721 kişiye, Edirne’de 28 Eğitimde 770 kişiye olmak üzere toplamda 127 eğitimde 3341 kişiyesertifika verildi.

FOTOĞRAFLAR

Uzunköprülü Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı Uzunköprülü Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı Uzunköprülü Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı
  Yükleniyor...