Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldı

Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldı
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016 | Toplam Okunma: 1250
“Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetleri Verilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında Kırklareli Üniversitesinde yapılan Kariyer Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye ve Avrupa Birliği’nin ortak finansörlüğünde, Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde, Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle, gençlerin işgücü piyasasına katılımını destekleyerek istihdamın artırılmasına yönelik oluşturulan TrakyaKAriyer projesi kapsamında Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, kurum müdürleri, akademisyen, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Etkinliğin ilk sunumu Proje Takım Lideri Geoffrey Fieldhouse tarafından yapıldı. Fieldhouse, Kariyer Merkezi hizmetlerinin sunumu ve proje kapsamında oluşturulan web portalının tanıtımını yaptı.  Daha sonra etkinlik protokol konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin söz aldı. Şahin konuşmasında şunlara değindi: "Bölge üniversitelerimizde öğrenim gören öğrencilerimizle sanayiciyi bir platformda buluşturan ve bunu üç ilde yapan bir model yok. Üç ilin kalitesini, potansiyelini aynı çatı altında toplayalım ve Trakya'da okuyan öğrenciler Edirne'de de iş bulabilsin, Kırklareli'de de iş bulabilsin, Tekirdağ'da da iş bulabilsin istedik. Ajansımız öncülüğünde Namık Kemal, Kırklareli ve Trakya Üniversitelerimizle işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz TrakyaKAriyer projesiyle gençlerin iş gücü piyasasına katılımlarını destekleyerek bölgemizde istihdamın artırılmasına katkı sağlamayı hedefledik.”

Konuşmasının devamında projenin yaklaşık 12 milyon TL'lik bir bütçeyle yürütüldüğünü belirten Şahin "Proje kapsamında kariyer merkezlerinin ihtiyacı olan bütün donanımlar, bilgisayarından tutun masalarına kadar gerekli olan tüm ekipmanlar temin edildi. Kariyer merkezlerimiz şu anda hazır vaziyettedir. Bir portal hazırladık, bu portala da hem üniversite öğrencilerimiz hem mezun olan gençlerimiz hem de işverenlerimiz üye olabilecekler. Bu portal bölgesel çapta olacak. Bu projede üniversitelerimizin yanı sıra SGK, İŞKUR, ticaret ve sanayi odalarımız, OSB'lerimizle de işbirliği yaptık" açıklamasında bulundu.

Genel Sekreter Mahmut Şahin’den sonra Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa Aykaç da yaptığı konuşmada projenin üniversiteye ve öğrencilere yapacağı katkıların üzerinde durdu.  Açılış konuşmalarının ardından Rektörlük Binası giriş katında yer alan Kariyer Merkezi Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı ve diğer bölümlerin açılışı yapıldı.

İlki Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer Merkezi Etkinliğinin ikincisi 30 Kasım’da Trakya Üniversitesi’nde yapılmıştı. Proje ile ilgili tüm detaylara  http://trakyakariyer.org/ adresinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldıKırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldıKırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldıKırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi açıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...