Türkiye, EURAKA Turizm Şemsiyesi´nde

Türkiye, EURAKA Turizm Şemsiyesi´nde
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:

Kültür ve Turizmin sürdürülebilir gelişmesi için turizm sektöründe teknolojik inovasyon faaliyetlerini desteklemek amacıyla İspanya merkezli başlatılan ve İspanya’nın yanı sıra Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, İrlanda, İsrail, İsviçre, Malta, Portekiz gibi Avrupa ülkelerinin de üyesi olduğu EURAKA Turizm şemsiyesinin son üyesi de Türkiye oldu. Ülkemizin TÜBİTAK yoluyla katıldığı programa yapılacak proje başvuruları yine TÜBİTAK kanalıyla yürütülebilecek. TÜBİTAK ayrıca ortak bulma konusunda da proje üreten kuruluş ve şirketlere yardımcı olmaktadır.

Turizmde Ar-Ge faaliyetlerini destekleme amacıyla hedef kitle olarak, turizm sektöründe yer alan seyahat acenteleri, konaklama tesisleri ve turizm hizmeti veren her türlü oluşumu kapsayan EURAKA turizm projeleri, dönemsel olarak açtığı proje başlıkları kapsamında üye ülkelerden ortaklaşa bir katılım beklemektedir (en az 2 ülkeden katılımcı olmalıdır). Araştırma kuruluşları ve üniversiteler programa doğrudan başvuramamakla birlikte proje ortağı olarak EUREKA’da yer alabilmektedirler. Projelerin turizm konusunda uygulandığı bölgeye bir yenilik getirmesi ve 2-3 yıl gibi kısa bir sürede sonuçların ticarileşebilir nitelikte olması programın temel hedefidir. Katılımcı olmak isteyen kuruluş ve şirketler programın internet sitesinden başvuruya açık durumda bulunan proje başlıklarını takip edebilirler.  

Detaylı bilgi için;

http://www.eurekatourism.eu/ sitesini ziyaret edebilir,

euraka@tubitak.gov.tr adresine sorularınızı sorabilirsiniz.

DİĞER DUYURULAR

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı, 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 1(bir) İç Denetçi, 1 (bir) Hukuk Müşavirliği Hizmetinden Sorumlu Uzman Personel alımı yapacaktır. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TRA1 Düzey 2 Bölgesinin (Erzurum-ErzincanBayburt) kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, yenilikçi, üretken, çözüm odaklı, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 5 Uzman Personel ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. Yeni İşim Girişim Ara Jüri Sonuçları26 Nisan 2018Yeni İşim Girişim programının ara jürisi 25.04.2018 tarihinde yapılmış olup, 07.05.2018 tarihinde gerçekleştirilecek Demo Day’de sunum yapmaya hak kazanan girişimlerin listesi alfabetik olarak aşağıda sıralanmıştır. T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Yükleniyor...