Türkiye, EURAKA Turizm Şemsiyesi´nde

Türkiye, EURAKA Turizm Şemsiyesi´nde
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:

Kültür ve Turizmin sürdürülebilir gelişmesi için turizm sektöründe teknolojik inovasyon faaliyetlerini desteklemek amacıyla İspanya merkezli başlatılan ve İspanya’nın yanı sıra Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, İrlanda, İsrail, İsviçre, Malta, Portekiz gibi Avrupa ülkelerinin de üyesi olduğu EURAKA Turizm şemsiyesinin son üyesi de Türkiye oldu. Ülkemizin TÜBİTAK yoluyla katıldığı programa yapılacak proje başvuruları yine TÜBİTAK kanalıyla yürütülebilecek. TÜBİTAK ayrıca ortak bulma konusunda da proje üreten kuruluş ve şirketlere yardımcı olmaktadır.

Turizmde Ar-Ge faaliyetlerini destekleme amacıyla hedef kitle olarak, turizm sektöründe yer alan seyahat acenteleri, konaklama tesisleri ve turizm hizmeti veren her türlü oluşumu kapsayan EURAKA turizm projeleri, dönemsel olarak açtığı proje başlıkları kapsamında üye ülkelerden ortaklaşa bir katılım beklemektedir (en az 2 ülkeden katılımcı olmalıdır). Araştırma kuruluşları ve üniversiteler programa doğrudan başvuramamakla birlikte proje ortağı olarak EUREKA’da yer alabilmektedirler. Projelerin turizm konusunda uygulandığı bölgeye bir yenilik getirmesi ve 2-3 yıl gibi kısa bir sürede sonuçların ticarileşebilir nitelikte olması programın temel hedefidir. Katılımcı olmak isteyen kuruluş ve şirketler programın internet sitesinden başvuruya açık durumda bulunan proje başlıklarını takip edebilirler.  

Detaylı bilgi için;

http://www.eurekatourism.eu/ sitesini ziyaret edebilir,

euraka@tubitak.gov.tr adresine sorularınızı sorabilirsiniz.

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...