Lüleburgaz’da Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandı

Lüleburgaz’da Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandı
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2017 | Toplam Okunma: 913
Yeni İşim Girişim Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı ile Lüleburgaz Belediyesi arasında girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için işbirliği protokolü imzalandı.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcıları Kevser Özkan, Rasim Aslan ve Necmi İnci’nin de katıldığı toplantıdaki protokol, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin Lüleburgaz Belediyesi adına da Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından imzalandı. İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Protokol kapsamında inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için önemli faaliyetler gerçekleştirileceklerini söyledi. Şahin sözlerine şöyle devam etti. ‘’Trakya Bölgesi’ndeki ve Lüleburgaz’daki kadın girişimcilere ve genç girişimcilere yönelik eğitim, mekan ve mentorluk desteği sağlanacak. Yapılacak olan ortak çalışmalar yoluyla kadın ve genç girişimcilere yönelik özel girişimcilik programları tasarlanacak. Lüleburgaz’da “Melek Yatırımcılık” kültürünün geliştirilmesi ve “Trakya Bölgesi Melek Yatırımcılar Ağı” kuruluşuna yönelik çalışmalar yapılacak. Lüleburgaz’da “Girişimcilik”, “Kadın Girişimciliği” ve “Melek Yatırımcılık” başlıkları altında ortak konferanslar, atölye çalışmaları ve eğitim toplantıları düzenlenecek. “Yenilikçi Girişimcilik”, “Genç Girişimciliği” ve “Kadın Girişimciliği”ne yönelik çalışmalar yapılacak. Lüleburgaz’daki ve bölgedeki girişimcilerin desteklenerek girişimciliğin geliştirilmesi sağlanacak ve var olan girişimcilerin sayısı arttırılacak.Trakya Kalkınma Ajansı ve Lüleburgaz Belediyesi işbirliğinde, inovasyon ve bilişim odaklı girişimciler için “Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab” alanı oluşturulacak. “Ön Kuluçka Merkezi ve Maker Lab”da Trakya Bölgesi girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik olarak ortak programlar, eğitimler, etkinlikler ve diğer ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilecek’’.

 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz’da Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandıLüleburgaz’da Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandı
  Yükleniyor...