Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi

Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017 | Toplam Okunma: 933
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ve ikincisi 28 Aralık 2016 tarihinde başlayan Dış Ticaret Okulu eğitimlerini tamamlandı. 24 firmadan 32 temsilcinin katıldığı eğitimlerde Trakya Bölgesi´nde faaliyet gösteren KOBİ´lerin dış ticaret kapasitesinin artırılması hedeflendi.

İlki Tekirdağ  Merkez Süleymanpaşa  ilçesinde gerçekleştirilen programın ikincisi sanayi yoğun bir bölge olması dolayısıyla Çerkezköy ilçesinde yapıldı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası programa ev sahipliği yaptı ve doğru firmalara ulaşma noktasında Ajansa destek verdi.

Sertifika töreninde eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar belgelerini Genel Sekreter Mahmut Şahin’in elinden aldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, bölgede ihracat yapan firma sayısını artırmaları gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Ajans olarak KOBİ’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. 'Dış Ticaret Okulu' projesi hedeflere ulaşmak için alanında uzman eğiticilerle hayata geçirdiğimiz projelerden sadece biri.  Bölgemizde öne çıkan, rekabetçi sektörlere yönelik olarak farklı eğitimleri de veriyoruz. İkinci mezunlarını veren bu proje ile bölgemizden ihracat yapan firma sayısını artırıyoruz. Eğitimlerini tamamlayan 24 firma temsilcinin içerisinden stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 gün daha dış ticaret istihbaratı danışmanlığı eğitimi verilecek. Bu 5 gün, firma ve danışman arasında belirlenecek, tarihlere yayılabilecek ve danışmanlık hizmetini firma kendi yerinden alabilecek. Vereceğimiz danışmalık hizmeti ile firmanın ihracat stratejisi detaylıca oluşturulacak, nokta atışı ihracat ile firmaların fiili olarak harekete geçmeleri için gerekli destek sağlanacaktır. Buradan çıkacak başarı hikâyeleri de bizleri cesaretlendirecektir. Bu bağlamda Türkiye’nin ihracat kervanına sizlerin içinden yeni isimlerin katılması dileklerimle hepinizi kutluyorum. ” Genel Sekreter Şahin’in eğitime katılanlara sertifikalarını vermesi ve katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile tören sona erdi.   

5 Haftaya yayılan ve 10 gün süren eğitimlerde firmalar her eğitim günü bir basamak olarak kullanıp eğitim sonunda ihracat stratejilerini oluşturdular ve gerçekleştirilen proje çalıştayında bu stratejilerini sundular. Program kapsamında eğitimciler tarafından Doğru Müşteri Segmenti Belirleme Yöntemleri, Ürün Konumlandırma, Pazar Araştırma Yöntemleri, Dış Pazarlara Ulaşımda Kullanılan Bilgi Kaynakları, Uluslararası Pazarlama, Dağıtım Kanalları, Ürün Destek/Müşteri Hizmetleri, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Ürün Kalite Standartları ve Sertifikasyonlar, Kalite/Yönetim/Çevre Güvence Sistemleri gibi eğitimler verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını VerdiDış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...