Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi

Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017 | Toplam Okunma: 748
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ve ikincisi 28 Aralık 2016 tarihinde başlayan Dış Ticaret Okulu eğitimlerini tamamlandı. 24 firmadan 32 temsilcinin katıldığı eğitimlerde Trakya Bölgesi´nde faaliyet gösteren KOBİ´lerin dış ticaret kapasitesinin artırılması hedeflendi.

İlki Tekirdağ  Merkez Süleymanpaşa  ilçesinde gerçekleştirilen programın ikincisi sanayi yoğun bir bölge olması dolayısıyla Çerkezköy ilçesinde yapıldı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası programa ev sahipliği yaptı ve doğru firmalara ulaşma noktasında Ajansa destek verdi.

Sertifika töreninde eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar belgelerini Genel Sekreter Mahmut Şahin’in elinden aldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, bölgede ihracat yapan firma sayısını artırmaları gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Ajans olarak KOBİ’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. 'Dış Ticaret Okulu' projesi hedeflere ulaşmak için alanında uzman eğiticilerle hayata geçirdiğimiz projelerden sadece biri.  Bölgemizde öne çıkan, rekabetçi sektörlere yönelik olarak farklı eğitimleri de veriyoruz. İkinci mezunlarını veren bu proje ile bölgemizden ihracat yapan firma sayısını artırıyoruz. Eğitimlerini tamamlayan 24 firma temsilcinin içerisinden stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 gün daha dış ticaret istihbaratı danışmanlığı eğitimi verilecek. Bu 5 gün, firma ve danışman arasında belirlenecek, tarihlere yayılabilecek ve danışmanlık hizmetini firma kendi yerinden alabilecek. Vereceğimiz danışmalık hizmeti ile firmanın ihracat stratejisi detaylıca oluşturulacak, nokta atışı ihracat ile firmaların fiili olarak harekete geçmeleri için gerekli destek sağlanacaktır. Buradan çıkacak başarı hikâyeleri de bizleri cesaretlendirecektir. Bu bağlamda Türkiye’nin ihracat kervanına sizlerin içinden yeni isimlerin katılması dileklerimle hepinizi kutluyorum. ” Genel Sekreter Şahin’in eğitime katılanlara sertifikalarını vermesi ve katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile tören sona erdi.   

5 Haftaya yayılan ve 10 gün süren eğitimlerde firmalar her eğitim günü bir basamak olarak kullanıp eğitim sonunda ihracat stratejilerini oluşturdular ve gerçekleştirilen proje çalıştayında bu stratejilerini sundular. Program kapsamında eğitimciler tarafından Doğru Müşteri Segmenti Belirleme Yöntemleri, Ürün Konumlandırma, Pazar Araştırma Yöntemleri, Dış Pazarlara Ulaşımda Kullanılan Bilgi Kaynakları, Uluslararası Pazarlama, Dağıtım Kanalları, Ürün Destek/Müşteri Hizmetleri, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Ürün Kalite Standartları ve Sertifikasyonlar, Kalite/Yönetim/Çevre Güvence Sistemleri gibi eğitimler verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

Dış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını VerdiDış Ticaret Okulu İkinci Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...