Uzunköprü Belediyesi Ziyareti

Uzunköprü Belediyesi Ziyareti
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen´i makamında ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen’i makamında ziyaret etti.

Odak grup toplantıları çerçevesinde bölge paydaşlarıyla Edirne’de bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları, buradan Uzunköprü’ye geçerek İlçe Belediye Başkanı Enis İşbilen ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi. İki saat süren görüşmede Kalkınma ajansının faaliyetlerinden, Ergene havzasındaki kirliliğin bölgeye olan negatif etkilerine kadar birçok konuya değinildi.

Odak grup toplantılarının amaç ve içeriği ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunan Ajans uzmanları, Başkan İşbilen’le bölgenin kalkınması için belirlenen öncelikleri de görüştüler. Görüşmede Ergene Nehri’nin Uzunköprü için önemi üzerinde duran Başkan Enis İşbilen, 90lı yıllarda Türkiye’de vergi rekortmeni olan ilçelerinin Ergene Nehri’nin kirlenmesine paralel olarak ekonomik anlamda çok gerilediğini belirtti. Ergene’yi kirleten atık su salınımının bir an önce engellenmesi ve nehir yatağının temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, nehirden sosyal ve turistik anlamda da yararlanamadıklarını ifade etti.

Uzunköprü Belediyesinin atık su arıtma tesisi ve katı atık bertaraf tesisi projelerinin bittiğini söyleyen İşbilen, projelerin yakında hayata geçeceğini söyledi. Başkan İşbilen içme suyu şebekesini de yenilediklerini söylerken, tarihi yerlerin restorasyon projeleri için de Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek beklediklerini belirtti. 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...