Uzunköprü Belediyesi Ziyareti

Uzunköprü Belediyesi Ziyareti
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen´i makamında ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen’i makamında ziyaret etti.

Odak grup toplantıları çerçevesinde bölge paydaşlarıyla Edirne’de bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları, buradan Uzunköprü’ye geçerek İlçe Belediye Başkanı Enis İşbilen ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi. İki saat süren görüşmede Kalkınma ajansının faaliyetlerinden, Ergene havzasındaki kirliliğin bölgeye olan negatif etkilerine kadar birçok konuya değinildi.

Odak grup toplantılarının amaç ve içeriği ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunan Ajans uzmanları, Başkan İşbilen’le bölgenin kalkınması için belirlenen öncelikleri de görüştüler. Görüşmede Ergene Nehri’nin Uzunköprü için önemi üzerinde duran Başkan Enis İşbilen, 90lı yıllarda Türkiye’de vergi rekortmeni olan ilçelerinin Ergene Nehri’nin kirlenmesine paralel olarak ekonomik anlamda çok gerilediğini belirtti. Ergene’yi kirleten atık su salınımının bir an önce engellenmesi ve nehir yatağının temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, nehirden sosyal ve turistik anlamda da yararlanamadıklarını ifade etti.

Uzunköprü Belediyesinin atık su arıtma tesisi ve katı atık bertaraf tesisi projelerinin bittiğini söyleyen İşbilen, projelerin yakında hayata geçeceğini söyledi. Başkan İşbilen içme suyu şebekesini de yenilediklerini söylerken, tarihi yerlerin restorasyon projeleri için de Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek beklediklerini belirtti. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...