Uzunköprü Belediyesi Ziyareti

Uzunköprü Belediyesi Ziyareti
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen´i makamında ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Selçuk Mutlu ve Mehmet Yavuz Arabul, Uzunköprü Belediye Başkanı Avukat Enis İşbilen’i makamında ziyaret etti.

Odak grup toplantıları çerçevesinde bölge paydaşlarıyla Edirne’de bir araya gelen Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları, buradan Uzunköprü’ye geçerek İlçe Belediye Başkanı Enis İşbilen ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi. İki saat süren görüşmede Kalkınma ajansının faaliyetlerinden, Ergene havzasındaki kirliliğin bölgeye olan negatif etkilerine kadar birçok konuya değinildi.

Odak grup toplantılarının amaç ve içeriği ile ilgili bilgilendirmelerde de bulunan Ajans uzmanları, Başkan İşbilen’le bölgenin kalkınması için belirlenen öncelikleri de görüştüler. Görüşmede Ergene Nehri’nin Uzunköprü için önemi üzerinde duran Başkan Enis İşbilen, 90lı yıllarda Türkiye’de vergi rekortmeni olan ilçelerinin Ergene Nehri’nin kirlenmesine paralel olarak ekonomik anlamda çok gerilediğini belirtti. Ergene’yi kirleten atık su salınımının bir an önce engellenmesi ve nehir yatağının temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, nehirden sosyal ve turistik anlamda da yararlanamadıklarını ifade etti.

Uzunköprü Belediyesinin atık su arıtma tesisi ve katı atık bertaraf tesisi projelerinin bittiğini söyleyen İşbilen, projelerin yakında hayata geçeceğini söyledi. Başkan İşbilen içme suyu şebekesini de yenilediklerini söylerken, tarihi yerlerin restorasyon projeleri için de Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek beklediklerini belirtti. 

  Yükleniyor...