Kalkınma Kurulu Toplantı Tutanağı

Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:

TRAKYA KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

Konu  : Ajans 2. Olağan Kalkınma Kurulu

Yer     : Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu

Tarih  : 27.05.2010

 

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Kalkınma Kurulu Başkanı Sayın Özlem Yemişçi tarafından yoklama yapılarak, Kurul üyelerinin çoğunluğunun toplantıda olduğu görüldü. Daha sonra Kurul Başkanı Sayın Özlem YEMİŞÇİ tarafından gündem okunarak, toplantının ilk oturumu açıldı.

Kurulun açılış konuşmalarını yapan Başkan Özlem YEMİŞÇİ; Ajansın bölgede işbirliği ağlarını geliştirerek yerel dinamikleri harekete geçirip bölgesel kalkınmayı sağlamayı amaçladığını belirterek, Kalkınma Kurulunun da bu misyonda önemli bir göreve sahip olduğunun altını çizdi. Kalkınma Kurulu toplantılarının düzenli aralıklarla yapılmasının bölgedeki yerel işbirliklerinin geliştirilmesine önemli katkısı olacağını belirten Sayın YEMİŞÇİ; bölge planı çalışmalarına da katılımcılık ilkeleri çerçevesinde tüm üyelerin yoğun destek vermesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra söz alan Ajans Genel Sekreteri Sayın Mehmet Gökay ÜSTÜN; Kalkınma Ajanslarının yapısı, işleyişi ve görevleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Ayrıca Kurulda; Trakya Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd.Doç.Dr. Mahmut GÜLER; “Türkiye’de planlama evrimi ve bölge kalkınma ajansları” konulu, Boğaziçi Üniversitesinden Doç.Dr. İsmail Hakkı ERASLAN ise “bölgesel kalkınma ve rekabetçilik” konulu birer sunum gerçekleştirdiler.

Kurulun ilk oturumunda bir sonraki kalkınma kurulu toplantısının 07 Ekim 2010 Perşembe günü gerçekleştirilmesine karar verildi.

Kurulun öğleden sonra gerçekleştirilen 2. oturumunda; kurul üyeleri; Tarım ve Hayvancılık, Çevre, Altyapı, Bilişim ve Teknoloji, Ulaşım ve Lojistik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Sanayi ve Ticaret, Kültür ve Turizm alanlarında komisyonlara ayrılarak; “Sektör Vizyonu”, “Bölge Vizyonu” oluşturma çalışmaları ile birlikte ilgili sektörlere ilişkin GZFT(Güçlü,Zayıf,Fırsat,Tehdit) analiz çalışması gerçekleştirerek, çıkan sonuçların kurul üyelerine sunumu yapıldı.

Kurul toplantısı yapılan sunumlar ardından son buldu.

 

 

 

 

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...