Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı

Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi. 26 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenen toplantılarda bölgeyle ilgili önemli analizler yapıldı.

Kalkınmada önceliklerin tespit edilmesi, Trakya’da sektörel bazda artı ve eksilerle fırsat ve tehditlerin ortaya konması ve bölgedeki paydaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi konularında kritik öneme sahip olan Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları sona erdi. Kültür turizm, altyapı, tarım ve hayvancılık, sanayi ve ticaret, lojistik, çevre, enerji, bilişim ve teknoloji odak grupları için ilgili sektörlerden seçilen temsilciler bölge illerinde Ajans uzmanları ile bir araya geldi. Trakya il merkezleri dışında Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz ve Keşan’da gerçekleşen toplantılarda taraflar birbirlerini tanıma ve bölgenin kalkınması için yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

Farklı sektörlerde kalkınma stratejileri oluşturabilmek için çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, bu amaçla bölgedeki kamu kurumu, sivil toplum örgütü ve özel sektör temsilcileriyle sağlıklı bir işbirliği yürütme planı çerçevesinde çalışıyor. Söz konusu işbirliğinin sağlanması için kritik bir role sahip olan sektörel bazlı grup toplantıları kapsamında yapılan odak grup toplantılarının sonuçları Ajans tarafından titizlikle değerlendiriliyor. Toplantıların hibe ve desteklemeler öncesinde kalkınmanın rehberi niteliğinde hazırlanmakta olan Bölge Planı’na büyük katkı sağlaması bekleniyor.    

FOTOĞRAFLAR

Ajans Paydaşları Kalkınmaya OdaklandıAjans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı
  Yükleniyor...