Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı

Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi. 26 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenen toplantılarda bölgeyle ilgili önemli analizler yapıldı.

Kalkınmada önceliklerin tespit edilmesi, Trakya’da sektörel bazda artı ve eksilerle fırsat ve tehditlerin ortaya konması ve bölgedeki paydaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi konularında kritik öneme sahip olan Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları sona erdi. Kültür turizm, altyapı, tarım ve hayvancılık, sanayi ve ticaret, lojistik, çevre, enerji, bilişim ve teknoloji odak grupları için ilgili sektörlerden seçilen temsilciler bölge illerinde Ajans uzmanları ile bir araya geldi. Trakya il merkezleri dışında Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz ve Keşan’da gerçekleşen toplantılarda taraflar birbirlerini tanıma ve bölgenin kalkınması için yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

Farklı sektörlerde kalkınma stratejileri oluşturabilmek için çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, bu amaçla bölgedeki kamu kurumu, sivil toplum örgütü ve özel sektör temsilcileriyle sağlıklı bir işbirliği yürütme planı çerçevesinde çalışıyor. Söz konusu işbirliğinin sağlanması için kritik bir role sahip olan sektörel bazlı grup toplantıları kapsamında yapılan odak grup toplantılarının sonuçları Ajans tarafından titizlikle değerlendiriliyor. Toplantıların hibe ve desteklemeler öncesinde kalkınmanın rehberi niteliğinde hazırlanmakta olan Bölge Planı’na büyük katkı sağlaması bekleniyor.    

FOTOĞRAFLAR

Ajans Paydaşları Kalkınmaya OdaklandıAjans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...