Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı

Ajans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları, bölgenin önde gelen aktörlerini bir araya getirdi. 26 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenen toplantılarda bölgeyle ilgili önemli analizler yapıldı.

Kalkınmada önceliklerin tespit edilmesi, Trakya’da sektörel bazda artı ve eksilerle fırsat ve tehditlerin ortaya konması ve bölgedeki paydaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi konularında kritik öneme sahip olan Trakya Kalkınma Ajansı Odak Grup Toplantıları sona erdi. Kültür turizm, altyapı, tarım ve hayvancılık, sanayi ve ticaret, lojistik, çevre, enerji, bilişim ve teknoloji odak grupları için ilgili sektörlerden seçilen temsilciler bölge illerinde Ajans uzmanları ile bir araya geldi. Trakya il merkezleri dışında Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz ve Keşan’da gerçekleşen toplantılarda taraflar birbirlerini tanıma ve bölgenin kalkınması için yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

Farklı sektörlerde kalkınma stratejileri oluşturabilmek için çalışmalarını sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, bu amaçla bölgedeki kamu kurumu, sivil toplum örgütü ve özel sektör temsilcileriyle sağlıklı bir işbirliği yürütme planı çerçevesinde çalışıyor. Söz konusu işbirliğinin sağlanması için kritik bir role sahip olan sektörel bazlı grup toplantıları kapsamında yapılan odak grup toplantılarının sonuçları Ajans tarafından titizlikle değerlendiriliyor. Toplantıların hibe ve desteklemeler öncesinde kalkınmanın rehberi niteliğinde hazırlanmakta olan Bölge Planı’na büyük katkı sağlaması bekleniyor.    

FOTOĞRAFLAR

Ajans Paydaşları Kalkınmaya OdaklandıAjans Paydaşları Kalkınmaya Odaklandı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...