Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017 | Toplam Okunma: 595
Lüleburgaz Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitenin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi’’isimli proje 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.

TRAKYAKA merkez binasında gerçekleşen imza töreni öncesi proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.Şahin, konuşmasının devamında şunlara değindi: ‘’Daha öncede Lüleburgaz Belediyesi’nin hazırladığı birçok projeye destek verdik. Girişimcilikte yeniliğin oluşturulabilmesi için 3 temel unsur vardır. Bunlar; altyapı, sermaye ve girişimcilik kapasitesidir. Ajans olarak bölgemizde girişimcilik ekosistemin gelişmesi ve kurumlarda girişimcilik kapasitesini artırmak 2023 hedeflerimizden bir tanesi. Lüleburgaz Belediyesi’nde girişimcilik kapasitesini artırmayı hedefleyen böyle anlamlı bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz.’’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çok güzel bir projeye imza attıklarını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, proje sayesinde girişimcilikle ilgili olarak ilçede ve kurumda oluşturdukları farkındalığın daha da artacağını vurguladı.

Hayata geçirilecek proje ile "Ön Kuluçka Merkezi"nde yenilikçi girişimcilik konusunda belediyenin farklı birimlerinde görev yapan ve farklı disiplinlerden yetişmiş 12 kişilik bir ekibe eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

DİĞER HABERLER

Vize Antik Amfitiyatro Örenyeri Projesi Tamamlandı4 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2016 yılı Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Kırklareli İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün hazırladığı “Vize Antik AmfitiyatroÖrenyeri Projesi” tamamlandı. TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi4 Aralık 2017Kıyıköy Belediyesi tarafından hazırlanan,TRAKYAKA’nın Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği “Kıyıköy Kültürü ve Tarihi İle Markalaşıyor’’ projesi kapsamında restore edilen Kıyıköy Belediyesi’ne ait tescilli binanın açılışı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı.
  Yükleniyor...