Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017 | Toplam Okunma: 471
Lüleburgaz Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitenin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi’’isimli proje 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.

TRAKYAKA merkez binasında gerçekleşen imza töreni öncesi proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.Şahin, konuşmasının devamında şunlara değindi: ‘’Daha öncede Lüleburgaz Belediyesi’nin hazırladığı birçok projeye destek verdik. Girişimcilikte yeniliğin oluşturulabilmesi için 3 temel unsur vardır. Bunlar; altyapı, sermaye ve girişimcilik kapasitesidir. Ajans olarak bölgemizde girişimcilik ekosistemin gelişmesi ve kurumlarda girişimcilik kapasitesini artırmak 2023 hedeflerimizden bir tanesi. Lüleburgaz Belediyesi’nde girişimcilik kapasitesini artırmayı hedefleyen böyle anlamlı bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz.’’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çok güzel bir projeye imza attıklarını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, proje sayesinde girişimcilikle ilgili olarak ilçede ve kurumda oluşturdukları farkındalığın daha da artacağını vurguladı.

Hayata geçirilecek proje ile "Ön Kuluçka Merkezi"nde yenilikçi girişimcilik konusunda belediyenin farklı birimlerinde görev yapan ve farklı disiplinlerden yetişmiş 12 kişilik bir ekibe eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

DİĞER HABERLER

El Ele Geleceğe Projesi Tamamlandı16 Ekim 2017TRAKYAKA’nın 2016 yılı Sosyo Ekonomik Mali Destek programı kapsamında desteklenen Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne İl Özel İdaresi ortaklığında Serhat İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “El Ele Geleceğe” projesi okulda düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. Genel Sekreter Şahin: “Bölgedeki Diğer Köylere Örnek Olacak Bir Projeye Destek Verdik”16 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında finanse edilen SS.Balabanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Uzunköprü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklığında yürüttüğü ‘’Güneşin Suya Dokunuşu’’ isimli proje, düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. TRAKYAKA’dan Ar-ge ve Katma Değerli Ürün Üretimine Destek 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle Egesan Aşındırıcı Taşlar Sanayi A.Ş’nin hazırlayıp yürüttüğü ‘’Yenilikçi İnce Kesme Taşlarında Seri Üretime Geçilmesi, Sürdürülebilir Ar-Ge ve Ür-Ge için Laboratuvar Altyapısının Kurulması’’projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Genel Sekreter Şahin: ”Tarım Makineleri Sektörünü Desteklemeye Devam Ediyoruz.” 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Altayoğlu Tarım Makineleri Ltd.Şti’nin hazırladığı ‘’Yeni Teknoloji Kaynak Robotu Yatırımı ile Tarım Makineleri üretiminde Katma Değerin Arttırılması ve Yeni Ürün Üretilmesi’’isimli projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Trakya,Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Ödül Töreni’nin Gözdesi Oldu5 Ekim 2017Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı´nın destekleriyle hazırlanan ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2017’ Ödül Töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı´nda gerçekleştirildi.
  Yükleniyor...