Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017 | Toplam Okunma: 743
Lüleburgaz Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitenin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi’’isimli proje 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.

TRAKYAKA merkez binasında gerçekleşen imza töreni öncesi proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.Şahin, konuşmasının devamında şunlara değindi: ‘’Daha öncede Lüleburgaz Belediyesi’nin hazırladığı birçok projeye destek verdik. Girişimcilikte yeniliğin oluşturulabilmesi için 3 temel unsur vardır. Bunlar; altyapı, sermaye ve girişimcilik kapasitesidir. Ajans olarak bölgemizde girişimcilik ekosistemin gelişmesi ve kurumlarda girişimcilik kapasitesini artırmak 2023 hedeflerimizden bir tanesi. Lüleburgaz Belediyesi’nde girişimcilik kapasitesini artırmayı hedefleyen böyle anlamlı bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz.’’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çok güzel bir projeye imza attıklarını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, proje sayesinde girişimcilikle ilgili olarak ilçede ve kurumda oluşturdukları farkındalığın daha da artacağını vurguladı.

Hayata geçirilecek proje ile "Ön Kuluçka Merkezi"nde yenilikçi girişimcilik konusunda belediyenin farklı birimlerinde görev yapan ve farklı disiplinlerden yetişmiş 12 kişilik bir ekibe eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...