Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017 | Toplam Okunma: 272
Lüleburgaz Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitenin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi’’isimli proje 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.

TRAKYAKA merkez binasında gerçekleşen imza töreni öncesi proje hakkında bilgi alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.Şahin, konuşmasının devamında şunlara değindi: ‘’Daha öncede Lüleburgaz Belediyesi’nin hazırladığı birçok projeye destek verdik. Girişimcilikte yeniliğin oluşturulabilmesi için 3 temel unsur vardır. Bunlar; altyapı, sermaye ve girişimcilik kapasitesidir. Ajans olarak bölgemizde girişimcilik ekosistemin gelişmesi ve kurumlarda girişimcilik kapasitesini artırmak 2023 hedeflerimizden bir tanesi. Lüleburgaz Belediyesi’nde girişimcilik kapasitesini artırmayı hedefleyen böyle anlamlı bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz.’’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çok güzel bir projeye imza attıklarını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, proje sayesinde girişimcilikle ilgili olarak ilçede ve kurumda oluşturdukları farkındalığın daha da artacağını vurguladı.

Hayata geçirilecek proje ile "Ön Kuluçka Merkezi"nde yenilikçi girişimcilik konusunda belediyenin farklı birimlerinde görev yapan ve farklı disiplinlerden yetişmiş 12 kişilik bir ekibe eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz Belediyesi’ne TRAKYAKA’dan Eğitim Desteği

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin Haziran Ayı Ekonomi Verilerini Değerlendirdi1 Ağustos 2017Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Bölgesi Haziran ayı ekonomi verilerini değerlendirdi. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetimi Enez’de Bir Araya Geldi31 Temmuz 2017Trakya Kalkınma Ajansı Temmuz ayı olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Edirne’nin Enez İlçesi’nde İstanbul Üniversitesi Prof.Dr.Nazım Terzioğlu Kültür ve Eğitim Kampüsünde gerçekleştirilen toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi başkanlığında yapıldı. Girişimci Adaylar Sertifikalarını Aldılar27 Temmuz 2017Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve Ahmetbey Belediyesi işbirliğinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursunu başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Genç Girişimci Adaylara Sertifikaları Törenle Verildi26 Temmuz 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde, Genç MÜSİAD Tekirdağ organizasyonuyla 24 kişiye girişimcilik eğitimi verildi. 8-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 24 genç girişimci adayına sertifikaları düzenlenen törenle teslim edildi. Hizmet Kalitesinde Mükemmellik Projesinin İmzaları Atıldı26 Temmuz 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin hazırladığı “Hizmet Kalitesinde Mükemmellik” isimli projenin imzaları atıldı.
  Yükleniyor...