Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” için yararlanıcı başvurularına dair duyurular yayınlanmıştır.

Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2017 | Toplam Okunma: 1005
Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarını ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir.

Proje başına en az 250.000 Avro en fazla 500.000 Avro destek sağlanacaktır. Başvuruların en geç 6 Ekim 2017 tarihine kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılması beklenmektedir.

Programa ait; Hibe Rehberi, Yerel Duyuru, Doldurması Gereken Dokümanlar, Bilgi Dokümanları, Türkçe Açıklamalı Ön Teklif Formu, Türkçe Açıklamalı Yeni Mantıksal Çerçeve Formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.ab.gov.tr/sivil-toplum-sektoru-teklif-cagrisi-kamu-ve-stklar-arasindaki-isbirliginin-guclendirilmesi-icin-ortakliklar-ve-aglar-hib_50833.html

  Yükleniyor...