Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor

Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017 | Toplam Okunma: 491
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Sosyo-EkonomikMali Destek programı kapsamında desteklediği Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği tarafından hazırlanan‘’Rüzgarın Çocukları’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı.

Erikli’de Keşan Belediyesi Yelken Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri  Mahmut Şahin, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Yetim, Keşan Belediye Meclis Üyeleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı ve ESTAB Müdürü Feyzi Engin, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Vedat Çimen, Keşan İlçe Jandarma Komutanı J.Üsteğmen Abudullah Erdoğan ile sporcuların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Kapanış toplantısında bir konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, alternatif turizmde rüzgar sörfünün önemine değinerek konuşmasının devamında şunları kaydetti: ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde eğitimden tarihe, altyapıdan ekonomiye, sanayiden birçok farklı alana destek veriyoruz. Bugün Keşan’da deniz turizmi ve diğer aktiviteler üzerine vermiş olduğumuz desteklere bir yenisini daha ekledik. Trakya’mız tarihi, doğal, kültürel ve doğal zenginlikleriyle birbirinden farklı turizm değerlerine sahip. Saros Körfezi de bu zenginliklerden bir tanesi. Biz de Kalkınma Ajansı olarak Saros’umuzun turizminin potansiyelinin daha da yükselmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha önce yine Keşan’a ve bu bölgeye farklı alanlarda destekler vermiştik. Turizm için Saros Körfezi çok önemli. Saros Körfezi Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi körfezlerinden bir tanesi, deniz turizmi var ama bunun yanında katma değerli turizm olan yelkenden tutun rüzgar sörfüne kadar, dalıştan tutun başka aktivitelere kadar bir çok etkinliği yapabilecek kapasitede bir yer. Bu anlamda biz Trakya’mızın dört bir yanını, Saros Körfezi, Enez, Kıyıköy, İğneada, Şarköy gibi kıyılarımızın deniz turizmi ile beraber diğer turizm alanlarını da geliştirilerek katma değerli turizm yapılabilecek hale getirmek için hep birlikte çalışıyoruz. Gençlerimiz için yelken, rüzgar sörfüyapılabilecek, dalış yapabilecek alanların oluşturulması ve gençlerimizin sporla uğraşması bizler için önemli. Evet, eğitim önemli ama eğitimle beraber spor eğitimleri de gençlerimizin uzun vadede gelişmesi için, kişisel gelişim için önemli. Devletimizin ve hükümetimizin verdiği desteklerle artık Saros da, Tekirdağ merkezde, İğneada’ da Türkiye’nin birçok yerinde artık rüzgar sörfü, dalış merkezleri, yelken gibi birçok spor aktivitesi yapılmakta. Konuşmamı sonlandırırken bu tesisin ve projenin hayırlı olmasını diliyor ve hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Daha sonra kurslarını başarı ile tamamlayanlara sertifikaları Genel Sekreter Mahmut Şahin ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.Ardından kursiyerler arasında masterler, kadınla, genç erkekler ve erkekler dallarında rüzgar sörfü yarışı gerçekleştirildi.

Turnuvanın hakemliklerini Tekirdağ Bölgesi hakemlerinden H.Ergin Özdem,  Bülent Uzel, Batuhan Hazar ve Yasin Yılmaz yaptı.

Yarışmada dereceye giren sporcular ise şu şekilde:

Master;

1-Oğuz Bayrak

2-Aykut Es

3-Emre Yücel

Kadınlar;

1-Ece Öztürk

2-Tuğçe Yelkenci

3-Sinem Öztürk

Genç Erkekler;

1-Tunç Buberka

2-Ertuğrul Aydın

3-Bora Uysal

Erkekler;

1-Ege Öztürk

2-Egemen Ergene

3-Atıl Yalı

Projenin hayata geçirilmesiyle yürütülen tanıtım çalışmaları ile ilçede turizm sektörü canlanmış ve sektörde istihdam edilen bireylerin sayısı artmış vedüzenlenen seminer çalışmaları sonucunda ilçe halkı alternatif turizm faaliyetleri alanında farkındalık kazanmıştır.

Toplam bütçesi 328.132 TL olan projenin 264.156 TL’lik % 80,50 denk gelen kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

FOTOĞRAFLAR

Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri YetişiyorBu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri YetişiyorBu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...