Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 365
Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nun iştirak ettiği açılış törenine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, Kırklareli Belediye Başk. Yard. Adem Sevim, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, siyasi partilerin temsilcileri, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi: “Öncelikle böyle büyük çaplı proje destek vermekten ve Kırklareli’ne Canlı Hayvan Borsası’nı kazandırmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak 2011-2016 yılları arasında Mali Destek Programı, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında Trakya’daki oda ve borsaların hazırladığı toplam 54 adet projeye destek verdik.Destek verdiğimiz bu projelerin toplam bütçesi 4 milyon 168 bin TL.Bu bütçenin 3 milyon 69 bin TL’sini Ajans tarafından karşılandı.Verilen bu desteklerde 3 il arasında eşite yakın bir dağılım söz konusu. Kırklareli Canlı Hayvan Borsası Projesi Kırklareli Ticaret Borsası ile yapılan 5’nci projemiz, şimdiye dek oda ve borsalar ile yürütülen en büyük bütçeli proje. İlk kez bu proje ile Bölgemize1 milyon TL’den büyük bir projeyi kazandırmış olduk. Böyle büyük projelerin devamının gelmesini bekliyoruz. Sözlerimi noktalamadan önce projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dilerim.’’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ise açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurarak, Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğuna vurgu yaptı.

Projenin amaçları arasında; kurulan ve faaliyete geçen canlı hayvan borsası ile kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda alım satımın önüne geçilmesi, bölgenin hayvancılık altyapısının ve fiziki koşullarının modern sistemler ve teknoloji kullanımı ile iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında inşa edilen bina için gerekli mobilya ve bilgisayar ekipmanları ile kantarlar alınmıştır.Toplam bütçesi 1.175.083 TL olan projenin 599.282 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanmıştır.

 

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...