Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 854
Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nun iştirak ettiği açılış törenine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, Kırklareli Belediye Başk. Yard. Adem Sevim, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, siyasi partilerin temsilcileri, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi: “Öncelikle böyle büyük çaplı proje destek vermekten ve Kırklareli’ne Canlı Hayvan Borsası’nı kazandırmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak 2011-2016 yılları arasında Mali Destek Programı, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında Trakya’daki oda ve borsaların hazırladığı toplam 54 adet projeye destek verdik.Destek verdiğimiz bu projelerin toplam bütçesi 4 milyon 168 bin TL.Bu bütçenin 3 milyon 69 bin TL’sini Ajans tarafından karşılandı.Verilen bu desteklerde 3 il arasında eşite yakın bir dağılım söz konusu. Kırklareli Canlı Hayvan Borsası Projesi Kırklareli Ticaret Borsası ile yapılan 5’nci projemiz, şimdiye dek oda ve borsalar ile yürütülen en büyük bütçeli proje. İlk kez bu proje ile Bölgemize1 milyon TL’den büyük bir projeyi kazandırmış olduk. Böyle büyük projelerin devamının gelmesini bekliyoruz. Sözlerimi noktalamadan önce projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dilerim.’’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ise açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurarak, Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğuna vurgu yaptı.

Projenin amaçları arasında; kurulan ve faaliyete geçen canlı hayvan borsası ile kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda alım satımın önüne geçilmesi, bölgenin hayvancılık altyapısının ve fiziki koşullarının modern sistemler ve teknoloji kullanımı ile iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında inşa edilen bina için gerekli mobilya ve bilgisayar ekipmanları ile kantarlar alınmıştır.Toplam bütçesi 1.175.083 TL olan projenin 599.282 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanmıştır.

 

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...