Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Eğitime Büyük Destek

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Eğitime Büyük Destek
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 312
Trakya Kalkınma Ajansı ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konusunda işbirliği protokolü İmzalandı.

Protokole, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan imza attı. Protokole ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları kaydetti:  “Trakya Kalkınma Ajansı olarak Trakya Bölgesi’nin girişimcilik ortalamasını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla “Yeni İşim Girişim” programını hayata geçirdik. 2015 yılından bu yana Yeni İşim Girişim Programı ile bölgemizde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için birçok faaliyeti paydaşlarımızla işbirliğiyle gerçekleştirdik. Bu doğrultuda gerçekleştirmeyi planladığımız diğer bir çalışmayı da Milli Eğitim Müdürlüklerimizle yapacağız inşallah. Trakya’da “çocuk ve genç girişimciliğinin” desteklenmesi amacıyla Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Girişimcilik alanında yeni bir öğrenme yöntemi olan “Maker Eğitimlerinin” 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca bölgemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda verilebilmesi amacıyla imzalamış olduğumuz bu protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

İmzalanan protokol kapsamında verilecek Maker Eğitimleri ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere yeni nesil üretim araçlarının ve robotik sistemlerin tanıtılması; Maker Eğitimleri içerisinde yer alan araçların teknoloji odaklı kullanımının öğretilmesi ve öğrencilere üretim kültürünün aşılanması hedefleniyor.

Bu amaçla öğrencilere,

- Arduino Kartı Tanıma,

- 3 Boyutlu Yazıcıları Tanıma, Tasarım ve Üretim Modülü ve Örnek Baskı Yapılması,

- Robotik Uygulamalar ve Örnek Proje Yapılması

eğitimleri verilecek.

Eğitimlere ilişkin soru ve taleplerinizi bilgi@trakyaka.org.tr adresine iletebilirsiniz.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Eğitime Büyük DestekTrakya Kalkınma Ajansı’ndan Eğitime Büyük Destek

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...