2017 Teknik Destek Temmuz- Ağustos Dönemi Sonuçları Açıklandı

2017 Teknik Destek Temmuz- Ağustos Dönemi Sonuçları Açıklandı
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 150
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2017 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz Ağustos dönemi değerlendirme süreci tamamlanarak desteklenmeye hak kazanan projeler belirlendi.

Değerlendirme sürecinin ilk aşaması olan ön inceleme sürecinde 2017 Yılı Teknik Destek Programında  yer alan kıstaslara göre idari ve uygunluk kontrolleri yapılarak, 29 adet proje başvurusunun 26’sı ön inceleme aşamasını geçti. Ön inceleme sürecinde uygun bulunan toplam 26 proje başvurusunun 17 tanesi yapılan teknik ve mali değerlendirmeler sonucunda 65 ve üzerinde puan alarak başarılı oldu.

2017 Yılı Teknik Destek Programları Temmuz-Ağustos dönemi sonuçları ile ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları kaydetti: “Ajansımız güdümlü proje destek programının yanı sıra teknik destek programı aracılığıyla da Bölgemize kaynak aktarıyor. Bu yıl kamu kurum ve kuruluşları ile STK’larımızın yenilik ve iyi örnek uygulamalarının kuruma transferine yönelik eğitim veya danışmanlık ile insan kaynakları ve hizmet kalitesinin geliştirilmesine yönelik eğitim veya danışmanlık faaliyetlerine destek oluyoruz. Temmuz- Ağustos dönemi sonuçlarına baktığımızda sağlık sektörü ve eğitim sektörünün ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Verilecek mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin sağlık çalışanlarımıza ve öğretmenlerimize yeni ufuklar açmasını diliyorum.”

2017 Temmuz- Ağustos dönemi Teknik Destek Programı’nda başarılı bulunan projeler şöyle oldu:

Başvuru Talebi Başlığı

Başvuru Sahibinin Yasal Adı

Sağlıkta Siber Güvenlik

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

Trakya Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Aşçılık Eğitimi

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi

Erasmus ile Avrupa Köprüsünü Kuruyoruz

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Resmi Yazışma Kuralları ve Etkili Yazışma Teknikleri Eğitimi

Kırklareli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü SPSS Eğitimi

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlıkta İnovasyon ile Değişim ve Gelişim İçin Bizde Varız..

Tekirdağ İli Kamu Hastaneleri Birliği

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası

Çocuk ve Ergenlerde Klinik Görüşme Teknikleri

Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü

İnsan Kaynakları: Kurumsal Gelişimin Başlangıç Noktası

Keşan Devlet Hastanesi

Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Çalışanlarının Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi

Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü

Edirne' de TÜBİTAK İçin Mucit Gençler Yetişiyor

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İletişim ve Motivasyon Eğitimi

Edirne İl Özel İdaresi

 Öğretmen, Öğrettikçe Öğrenir; ZİÇEV Öğretmenlerine Okuma-Yazma Öğreticiliği Eğitimi

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı

Sağlık Hukuku ve Çalışanlar

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü

BT Öğretmenleri Kapasite Geliştirme Eğitimleri

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

STEM Gelişim Projesi

Süleymanpaşa ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 Sağlıklı Anneler Mutlu Yarınlar Projesi

Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü

 

 

DİĞER HABERLER

El Ele Geleceğe Projesi Tamamlandı16 Ekim 2017TRAKYAKA’nın 2016 yılı Sosyo Ekonomik Mali Destek programı kapsamında desteklenen Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne İl Özel İdaresi ortaklığında Serhat İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “El Ele Geleceğe” projesi okulda düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. Genel Sekreter Şahin: “Bölgedeki Diğer Köylere Örnek Olacak Bir Projeye Destek Verdik”16 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında finanse edilen SS.Balabanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Uzunköprü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklığında yürüttüğü ‘’Güneşin Suya Dokunuşu’’ isimli proje, düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. TRAKYAKA’dan Ar-ge ve Katma Değerli Ürün Üretimine Destek 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle Egesan Aşındırıcı Taşlar Sanayi A.Ş’nin hazırlayıp yürüttüğü ‘’Yenilikçi İnce Kesme Taşlarında Seri Üretime Geçilmesi, Sürdürülebilir Ar-Ge ve Ür-Ge için Laboratuvar Altyapısının Kurulması’’projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Genel Sekreter Şahin: ”Tarım Makineleri Sektörünü Desteklemeye Devam Ediyoruz.” 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Altayoğlu Tarım Makineleri Ltd.Şti’nin hazırladığı ‘’Yeni Teknoloji Kaynak Robotu Yatırımı ile Tarım Makineleri üretiminde Katma Değerin Arttırılması ve Yeni Ürün Üretilmesi’’isimli projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Trakya,Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Ödül Töreni’nin Gözdesi Oldu5 Ekim 2017Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı´nın destekleriyle hazırlanan ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2017’ Ödül Töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı´nda gerçekleştirildi.
  Yükleniyor...