Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı

Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2017 | Toplam Okunma: 144
Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı sosyo-ekonomik mali destek programı kapsamında hazırlanan ‘’Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum’’ projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

Toplantıya Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaattin İkican, Kırklareli Bilim Sanat Merkezi Okul Müdürü Beyhan Tufan katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin konuşmasında şunlara vurgu yaptı.’’ Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 2016 yılı sosyo-ekonomik mali destek programına yazılan “Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum” adlı projede yapılan faaliyetleri tanıtmak amacıyla düzenlenen kapanış toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Yine çok önemli bir projenin hayata geçmiş olduğunu mutlulukla görüyoruz. Bu ve benzer projelerin açılış ve kapanış toplantılarına  ben özellikle katılmaya gayret gösteriyorum. Bugün burada üstün yetenekli öğrencilerimizin bilimsel ve sanatsal açıdan gelişimlerine yardımcı olan bir çalışma görüyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür etmek lazım, çünkü ülkemizi yarınlara taşıyacak olan nesiller bu tarz merkezlerde yetişecek. Biz dünya ile bilimde, teknikte ve sanatta yarışmak istiyorsak, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını istiyorsak eğitimde bu tarz gelişmiş projelere desteğimizi arttırmamız gerekiyor. Değerli misafirler, eğitime destek konusunda Kalkınma Ajansının projelerinden biraz bahsetmek istiyorum: Biz Trakya Kalkınma Ajansı olarak, 2011 yılından bu yana kurumlara hibe destekleri veriyoruz. Mesela dün Tekirdağ’da yine bir okulda, görme engelli öğrenciler için yaptığımız bir sesli kütüphanenin açılışındaydım, bugün de burada üstün yetenekli öğrencilerimiz için oluşturulan ve yüzde 85 oranında bütçesini karşıladığımız bir proje var. Yani her üç ilimizde de eğitim projeleri önceliklerimiz arasında. Sözlerimiz bitirirken, projede emeği geçen, özellikle Bilim Sanat Merkezi Müdürü Beyhan Hanım, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Haşim Bey’e çok teşekkür ediyorum. ‘’

Proje kapsamında fikir atölyesi ve doğa kampı etkinliklerinde kullanılmak üzere bilimsel eğitim malzemeleri, ölçüm ve gözlem ekipmanları, heykel sarf malzemeleri ve ekipmanları temin edildi. Longoz Ekosistemi Milli Parkı içerisinde öğrencilerin gözlem yoluyla bilgiyi elde etmelerini sağlamak amacıyla uzman akademisyenler eşliğinde doğa bilim kampı düzenlendi ve fikir atölyesi çalışmaları kapsamında da konusunda uzman akademisyen ve sanatçılar eşliğinde toplam 7 etkinlik gerçekleştirildi.

Toplam bütçesi 146.286 TL’lik projenin 124.343’lik %85’ne denk gelen kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı YapıldıYeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı YapıldıYeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

El Ele Geleceğe Projesi Tamamlandı16 Ekim 2017TRAKYAKA’nın 2016 yılı Sosyo Ekonomik Mali Destek programı kapsamında desteklenen Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne İl Özel İdaresi ortaklığında Serhat İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “El Ele Geleceğe” projesi okulda düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. Genel Sekreter Şahin: “Bölgedeki Diğer Köylere Örnek Olacak Bir Projeye Destek Verdik”16 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında finanse edilen SS.Balabanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Uzunköprü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklığında yürüttüğü ‘’Güneşin Suya Dokunuşu’’ isimli proje, düzenlenen kapanış toplantısıyla sona erdi. TRAKYAKA’dan Ar-ge ve Katma Değerli Ürün Üretimine Destek 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle Egesan Aşındırıcı Taşlar Sanayi A.Ş’nin hazırlayıp yürüttüğü ‘’Yenilikçi İnce Kesme Taşlarında Seri Üretime Geçilmesi, Sürdürülebilir Ar-Ge ve Ür-Ge için Laboratuvar Altyapısının Kurulması’’projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Genel Sekreter Şahin: ”Tarım Makineleri Sektörünü Desteklemeye Devam Ediyoruz.” 6 Ekim 2017Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Altayoğlu Tarım Makineleri Ltd.Şti’nin hazırladığı ‘’Yeni Teknoloji Kaynak Robotu Yatırımı ile Tarım Makineleri üretiminde Katma Değerin Arttırılması ve Yeni Ürün Üretilmesi’’isimli projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Trakya,Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Ödül Töreni’nin Gözdesi Oldu5 Ekim 2017Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı´nın destekleriyle hazırlanan ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2017’ Ödül Töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı´nda gerçekleştirildi.
  Yükleniyor...