KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi Tamamlandı

KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2017 | Toplam Okunma: 564
2016 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Çerkezköy TSO ve Tekirdağ Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğüortaklığında hazırlanan “İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü” adlı projenin kapanış toplantısı Çerkezköy’de yapıldı.

Çerkezköy TSO Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva, Verimlilik Genel Müdürlüğü Danışmanlık ve Eğitim Daire Başkanı Dr. Mustafa Kemal Akgül ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bu projenin birlikte çalışma kültürünün güzel bir örneği olduğunu kaydetti. Şahin şunları söyledi:” Bölgemizdeki oda ve borsalarımızla Ajans olarak güzel bir sinerji oluşturduk. Oda ve borsalarımızla farklı alanlarda yapmış olduğumuz çalışmalar, güzel çalışmalar var. Bunun yanı sıra 2010 yılından bu yana vermiş olduğumuz mali, teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği programlarından oda ve borsalarımız 54 farklı proje ile destek aldı. Bu projelerin toplam bütçesi 4 milyon 168 bin TL, Ajansımız bu miktarın 3 milyon 69 bin TL’sini karşıladı.

Bugün burada bulunmamıza vesile olan “İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” ile 12 firmamız 9 ay boyunca ücretsiz verimlilik danışmanlığı hizmeti aldılar.  Bu anlamda Türkiye genelinde birinci olan ve örnek proje seçilen böylesine güzel bir proje destek vererek bir ilki başarmış olduk. KOBİ’lerde üretkenlik ve verimliliğin artırması açısından başarılı bir işbirliği gerçekleştiğine inanıyorum. Ajans olarak bu projeye yaklaşık 238.000 TL’lik bir destek verdik.

Sözlerime son vermeden evvel projenin gerçekleşmesinde katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Projenin %77’lik Kısmı TRAKYAKA Tarafından Desteklendi

Uygulama süresi 12 ay olan projenin amaçları arasında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası TSO, Tekirdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji BST İl Müdürlüğü ve sanayi işbirliği ekseninde sanayici KOBİ’lerin insan kaynağı niteliği ve kapasitesinin geliştirilmesiyle, üretim kapasitesi ve büyüme motivasyonunun arttırılması, rekabet güçlerinin geliştirilmesi ve KOBİ’ler ile büyük ölçekli işletmelerin verimlilik düzeyleri arasındaki farkın azaltılmasına katkıda bulunulması yer alıyor. Proje kapsamında stratejik araştırma ve geliştirme biriminin kurulması, KOBİ’lere ve çalışanlarına ön analiz yapılması ve aksiyon planlarının oluşturulması, danışmanlık alınması, stratejik üretkenlik ve verimlilik modelinin oluşturulması, sonuç raporlarının ve model kitapçığının hazırlanması ve en başarılı KOBİ'nin seçimi gibi faaliyetler yapıldı.Toplam bütçesi 308.928,88 TL olan projenin 237.875,24 TL’lik kısmı  (%77) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi TamamlandıKOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi TamamlandıKOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi Tamamlandı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...