Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı

               Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2017 | Toplam Okunma: 270
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yatırımcılar, KOBİ’ler, girişimciler ve araştırmacıların aynı platformda buluştuğu Zirveye Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün, özel sektör temsilcileri, davetliler ve basın mensupları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin 2017-2018 yılında özel sektöre dönük birçok desteklerin olduğunu dikkati çekerek konuşmasının devamında şunları kaydetti: ‘’Birçok destek var ama özel sektör  temsileri bunlara ulaşamıyordu, göremiyordu, bilemiyordu veya iş yoğunluğundan dolayı fark edemiyordu. Son yıllarda devlet destekleri arttı ve bu nedenle biz özel sektörün devlet desteklerinden daha fazla yararlanması ve Bölgemize daha fazla yatırım yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile özel sektör temsilcilerini bir araya getirdik. Gerçekleşen bu zirve ile devlet desteklemeleri  birinci ağızdan kamu kurum ve kuruluşları yetkilerince özel sektör temsilcilerine 3 gün boyunca anlatıldı. Böylelikle özel sektör temsilcilerimiz teşvik ve desteklerden haberdar oldular. Kırklareli’nde düzenlenen bu zirveyi Edirne ve Tekirdağ’da da düzenleyeceğiz. Bizim tek isteğimiz bu vesile özel sektörün desteklemelerden daha fazla yararlanması. Şahsen ben özel sektörün bu zirveyi dikkate aldığına ve buradan edindiği bilgilerle ciddi yatırım kararları alacağına inanıyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle zirveye katılan bakanlıklarımıza, özel sektör temsilcilerimize ve burada zirvenin gerçeklemesinde emeğe geçenlere teşekkür etmek istiyorum.’’

Üç gün süren Zirve boyunca; KOSGEB Genel Destek Programı ve Girişimcilik destekleri ile TÜBİTAK Girişimcilik Destekleri ve Ekonomi Bakanlığı Teşvik Programları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Program boyunca KGF, SGK, Eximbank, İŞKUR, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri verilen hizmetlere yönelik sunumlarını gerçekleştirdi.

 

  Yükleniyor...