Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017 | Toplam Okunma: 637
Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti.

Seyahat endüstrisinin durumu, turizmde müşteri sadakati, konaklama sektöründeki dijitalleşme ve kullanıcı deneyimi, spor turizminin ülke turizmine faydaları gibi konuların konuşulduğu oturumlarda, sektör temsilcileri tecrübelerini katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de “Turizmde Dijital PR ve Destinasyon Pazarlaması” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı. Sarp Özkar’ınmoderatörlüğünü yaptığı oturumda Genel Sekreter Şahin Trakya Bölgesi’nde yürütülen destinasyon odaklı projeler hakkında bilgi verdi ve konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dönem dönem biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak bloggerlarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Burada önemli olan hedefe uygun kişilerle çalışarak, hedef kitle odaklı kalıcı projeler üretmek. Bölgemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerler doğrultusunda hazırladığımız rotalar var. Mimar Sinan Rotası, Trakya Bağ Rotası, kırsal turizm rotaları gibi. Bu rotaların geliştirilmesi, bölgemizin yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek bir destinasyon olması için ciddi çalışmalar yürütüyor Ajansımız. Rota çalışmalarımızı belirli bir aşamaya getirdikten sonra turizm profesyonelleri, gazeteciler, bloggerlar ve tur acentelerine bu rotaları anlatıyoruz, kendilerinin bu rotaları deneyimlemeleri sağlıyoruz.  Sosyal medya ve diğer mecralarda bu rotaların tanıtımlarını yapıyoruz. Dijitalde yer almazsak tam anlamıyla tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bunun bilincinde bir kurum olarak dijital mecralarda yer almaya, bölgemizin değerlerini ve oluşturduğumuz rotaları tanıtmaya özen gösteriyoruz.”

Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile Trakya Bölgesi özelinde hazırlanan tematik rotaları tanıtma fırsatı buldu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan “Mimar Sinan Rotası”, “Trakya Bağ Rotası” ve kırsal turizme yönelik olarak yapılan çalışmalar turizm firmalarının ilgisini çekti.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya GeldiSeyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...