TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi

TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2017 | Toplam Okunma: 567
Kıyıköy Belediyesi tarafından hazırlanan,TRAKYAKA’nın Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği “Kıyıköy Kültürü ve Tarihi İle Markalaşıyor’’ projesi kapsamında restore edilen Kıyıköy Belediyesi’ne ait tescilli binanın açılışı yapıldı.

Açılış törenine TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kıyıköy Belediye Başkanı Ahmet Bora, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve basın mensupları iştirak etti. Açılış töreninde bir konuşma yapan Genel Sekreter Şahin konuşmasında şunlara dikkat çekti:''Ajans olarak kurulduğumuz günden bu yana vermiş olduğumuz proje desteklerinde turizm her zaman önceliklerimiz arasında yer aldı, almaya da devam ediyor.Bu projede, Ajansımızın da desteğiyle atıl durumda bulunan sivil mimari örneği tescilli bir binayı Kıyıköy’e kazandırmış bulunuyoruz. Bu noktada Ajansımızın 326.734,32 TL (%74,00 )’lik destek vermiş olduğu proje ile restorasyonu tamamlanan bu tarihi bina, turizm altyapısının güçlendirilmesi açısından da beldemize yarar sağlayacaktır. Sözlerime son vermeden önce başta Kıyıköy Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Bora’ya ve projede emeği geçenlere teşekkürlerimi iletmek isterim.’’

Yerel turizm için önemli potansiyeli olan Kıyıköy Beldesi’nde projenin hayata geçirilmesi ile tescilli sivil mimarlık örneği olan harap haldeki bina proje kapsamında restore edildi ve binanın tanıtımı için ‘’Kıyıköy Kültürel Varlıkları Tanıtım’’ broşürü hazırlandı.

Proje kapsamında restorasyonu tamamlanarak turizme kazandırılan Kıyıköy Belediyesi’ne ait binanın açılışı yapıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri binayı gezerek incelemelerde bulundular.

Toplam bütçesi 441.532 TL olan projenin %74’üne denk gelen 326.734’lik kısmı TRAKYAKA tarafından karşılandı.

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore EdildiTRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore EdildiTRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi
  Yükleniyor...