Çok Yıllı İşbirliği Projeleri - Kültür Programı

Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2010 | Toplam Okunma:

Topluluklar arası kültürel faaliyetler geliştirilmesi, kültür alanında çalışmalar yapılması, ve uluslar arası kültür bağlarının oluşturulmasına yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından oluşturulan Çok Yıllı İşbirliği Projeleri - Kültür Programı kapsamında proje başvuruları sürüyor. Program dahilinde sunulan hibe desteği ve programla ilgili detaylar aşağıda görülebilir:

Fonun Adı Çok Yıllı İşbirliği Projeleri - Kültür Programı
Fonu Sağlayan Kuruluş Avrupa Birliği
Fon Özeti Bu fonun amaçları, kültür sektöründe çalışanların sınırlar arası hareketini sağlamak, kültürel ve sanatsal ürünlerin uluslararası dolaşımını sağlamak, topluluklar arası kültürel ve sanatsal diyaloğu desteklemektir. 

Fon kapsamında, kültürel faaliyetler geliştirmesi, işbirliği kurulması, kültür alanında çalışmalar yapılması, ve uluslar arası kültür bağlarının oluşturulmasına yönelik projeler desteklenecektir.

Proje konuları açısından kültür ve sanat alanında olmak kaydı ile sınırlama yoktur. Tüzel kişiliği olan üniversite, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin sanatla ilgili tüm faaliyet alanları bu kapsamdadır.

Fon kapsamında hibe miktarı, geçerli giderler toplamının %50’si ile sınırlıdır

Fonun Toplam Miktarı Kültür Programına 2007- 2013 dönemi için Avrupa Komisyonu tarafından toplam 400 milyon Avro´luk bütçe öngörülmüştür.
Alabileceğiniz Fon Miktarı 500.000 TL
Başvuru Zamanı 01 Ocak 2010 Cuma / 01 Ekim 2010 Cuma
Başvuruyu Kimler Yapabilir
 • Üniversite
 • KOBİ-Şirket
 • Belediye
 • Dernek-Vakıf (STK)
 • Birlikler (Mahalli İdare/Tarımsal Üretim/Kalkınma)
 • Valilik/Kaymakamlık
 • İl Özel İdaresi
 • Oda-Sendika-Meslek Birliği
 • İlk-Orta Öğretim Kurumu
 • Kamu Kurumu
 • Köy Muhtarlığı/Muhtarlık
Desteklenen Faaliyet Türü
 • Malzeme ve ekipman alımı
 • Kapasite Geliştirme
 • Eğitim
 • Kurs/Seminer
 • Ar-Ge
 • Araştırma
 • Tanıtım
Fonun Kullanılabileceği Sektörler
 • Kültür
Gerekli Şartlar Bu fondan yararlanabilecek ülkeler şunlardır: 

-AB üyesi ülkeleri;

 

-AEA ülkeleri (İzlanda, Liechtenstein, Norveç);

 

-AB üyeliğine aday ülkeler (Hırvatistan, Türkiye ve Eski Yugoslavya Makedonya Cumhuriyeti);

 

- Üçüncü Ülkeler: Ermenistan, Beyaz Rusya, Mısır, Gürcistan, Ürdün, Moldova, Filistin ve Tunus Programa katılımları ile ilgili bir Mutabakat Zaptı kararı ile gelecekte geçerli ülkeler arasına girebilir.


Proje başvuruları, en az altı geçerli ülkeden en az altı ( koordinatör ve 5 ayrı ortak ülke ) kültürel operatör tarafından ortaklaşa yapılmalıdır. 

Proje başvurusu yapacakların tüzel kişiliğe sahip olması (üniversiteler, vakıflar, dernekler, belediyeler, kamu kuruluşları şirketler) ve


-Birincil faaliyetleri kültür odaklı (kültürel ve yaratıcı sektörler) olan, tüzel kimliğe sahip kamu veya özel sektör kuruluşu olması ve,

 

-geçerli ülkelerden birinde resmi bir yasal makama sahip olması gerekmektedir.  

 

 Gerçek şahıslar bu fon kapsamındaki bir hibe için başvuruda bulunamazlar.
Başvuru Şekli Başvurular posta ile, ekspres kargo hizmeti veya adaylar tarafından elden teslim edilerek yapılabilir.
  
Başvuru dosyaları resmi başvuru formu kullanılarak ( üst yazı, başvuru formu, bütçe ve diğer destekleyici belgelerle birlikte ) biri orijinal 2 nüsha şeklinde teslim edilmelidir. 


Başvuru için adres:
Education, Audiovisual & Culture Executive Agency 
Culture Programme (2007–2013) 
Programme Strand, Dizin 1.1 Çok Yıllı İşbirliği Projeleri 
Avenue du Bourget 1 
(BOUR 04/13) 
B – 1140 Brussels (Brüksel) 
Belgium (Belçika) 
İletişim Bilgisi  
İnternet Adresi http://www.ccp.gov.tr/docs/1.1_program_tanitim_kit
E-Posta hale.ural@kultur.gov.tr
Telefon 0312 212 8384
Faks 0312 212 8373
Adres Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü Bulvarı No:5 Kat A -26/27, Emek ANKARA
İlgili Kişi Hale URAL, hale.ural@kultur.gov.tr, Hakan TANRIÖVER, hakan.tanriover@kultur.gov.tr , Tuba KÖKSAL, tuba.koksal@kultur.gov.tr
Daha Fazla Bilgi İçin http://www.ccp.gov.tr/docs/1.1_program_tanitim_kit

www.fonhavuzu.com

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...