Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor

Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2018 | Toplam Okunma: 194
Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.

2 Mart’ta Tekirdağ ve Kırklareli’nde yapılan, 9 Mart’ta da Edirne’de yapılacak olan toplantılar ile Ankara için tanıtım stratejisi belirleniyor. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Valilikleri yönetiminde, Trakyalılar Vakfı ve  Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yapılacak olan etkinliğe, bölgede bulunan birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra, belediyeler ve özel sektör firmaları da destek veriyor.  

Bu kapsamda, Kırklareli Valiliği öncülüğünde 2 Mart Cuma günü saat 10:00’da Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıya Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun yöneticisi katıldı. Toplantıda da “Trakya Tanıtım Günleri” kapsamında öne çıkarılması uygun görülen ürün, tema, etkinlik ve destinasyonlar ele alındı ve ilin tanıtım stratejileri tartışıldı.  

Günün ikinci toplantısı Tekirdağ Ticaret Borsası’nda yapıldı. Buradaki toplantıya Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, özel sektör temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda Tanıtım Günleri’ne kurum, şirket ve STK’ların hangi katkıları verebileceği konuşuldu ve hazırlıklar için bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.   

19-22 Nisan 2018 tarihinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak olan sergi ve tanıtım günlerinde, Trakya Bölgesine ait yerel ürün ve değerlerin Ankaralılar ile buluşturulması hedefleniyor. Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin Ankara gibi büyük bir pazarda tanıtımının yapılması ile turizmde ve ticarette ciddi oranda gelir artışı bekleniyor. Ayrıca, Ankara’da ikamet eden Trakyalıları buluşturması amaçlanan ve bu yıl birincisi gerçekleştirilen etkinlik, şimdiye dek üç ilin bir arada tanıtıldığı en büyük faaliyet olarak dikkat çekiyor.    

4 gün sürecek olan organizasyon kapsamında AKM içerisinde satış reyonları, tanıtım stantları ile birlikte alan dışında protokol çadırı, ek yerel ürün satış çadırları ve sahne kurulması planlanıyor. Yöresel ürünlerin satış ve tanıtımının yapılmasının beklendiği alanda, Trakya halk oyunlarının, türkülerinin ve adetlerinin de olduğu dolu bir programın ziyaretçiler ile buluşması hedefleniyor.  

FOTOĞRAFLAR

Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kırklareli´de Toplandı22 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı Şubat ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Kırklareli Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...