Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu

Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2018 | Toplam Okunma: 233
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı.

Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ merkez binasında yapılan ara jüri elemelerinde, 12 Girişimci Adayı İş Modeli Kanvaslarını oluşturup projelerinin detaylarını Trakya Kalkınma Ajansı, Girişim Merkezi, TEB Girişimevi, Trakya Teknopark, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ve Kırklareli Üniversitesi temsilcilerinden oluşan jüri ile paylaştılar. Yapılan değerlendirme sonucunda “Yeni İşim Girişim Programı” kapsamında Silikon Vadisi için yarışmaya devam edecek aday sayısı 8 kişiye indi. Sürece devam edecek olan 8 aday, program kapsamında düzenlenecek olan “Demo Day” etkinliğinde projelerini tanıtma fırsatı bulacaklar. 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli Üniversitesi Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda başlayacak olan Demo Day etkinliğinde başarılı bulunan 3 girişimci ABD'de bulunan Silikon Vadisi'nde staj görecek ve büyük firmaların iş süreçlerini yerinde görme fırsatı bulacak. Ara Jüride başarılı bulunan projelerin ekip liderleri şunlar oldu:

Akıllı Tarım

Bahri KIRBIYIK

Diabi

Mücahit DALYAN

Discy

Mehmet Can AŞAR

HesaPP

Tugay Özay ASAN

Locatiway

Kaan KÖSE

Net Esnaf

Mehmet Ali Çetin

PANHOL

Ayşenur SÜNGÜ

TR Cari

Erdem Hilmi KÜÇÜKKÖSE

 

Başarılı bulunan projeler tarım, hizmet sektörü, muhasebe yazılımları, sosyal medya, mobil uygulamalar gibi alanlardan yenilikçi fikirleri kapsıyor. 

Şahin: ”Kazananlar Yeni Ufuklara Yelken Açacak  ”    

Trakya Kalkınma Ajansı olarak, TEB Girişim Bankacılığı, Bölge Ticaret Odaları, Bölge Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisleri, Bölge Üniversiteleri ile işbirliği içerisinde Trakya Bölgesi’nde girişimcilik hareketini başlattıklarını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, “Yeni İşim Girişim Programı’ kapsamında bölgemizin girişimcilik endeksini Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl programın başında 100 başvuru vardı. Başvuruların içinden 40 tanesini mülakata davet ettik. Bunların içinden başarılı bulduğumuz 30 iş fikrini seçtik ve bunlara eğitimler verdik. Girişimcilerin TRAKYAKA-TEB işbirliği ile konusunda uzman eğiticilerden eğitim almaları, üst düzey yöneticiler ile çalışarak iş modellerini ticarileştirmeleri için gerekli düzenlemeleri yapmalarını sağladık. Let’s up Programına katılan bir girişimci yaklaşık 20 günlük bir eğitim-iş geliştirme sürecine dâhil oluyor. Şimdi son aşamaya geliyoruz. 7 Mayıs’ta Kırklareli’de Yeni İşim Girişim Let’s Up Programının kazananları belli olacak. Onları Silikon Vadisi deneyimi bekliyor. İş fikirlerini daha üst boyutlara taşımaları için onları ABD’de yeni iş tecrübeleri ve örgütlenmeleri ile tanıştıracağız ve yeni ufuklara yelken açmalarını sağlayacağız. Paydaşlarımızla ortak hareket ederek hayata geçirmeye başlattığımız bu program bölgesel güç birliğinin çok önemli bir ürünüdür.” dedi.

FOTOĞRAFLAR

Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli OlduYeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu
  Yükleniyor...