TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı Hazırlandı

Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı son şeklini aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı son şeklini aldı. Plan, bölgede 2010-2013 planlama dönemi içerisinde gerçekleşecek olan ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki kalkınma stratejilerini ortaya koyan bir nitelik taşıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün yaptığı açıklamaya göre Trakya Bölgesi’nde yer alan kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin görüşleri ve Dokuzuncu Kalkınma Planı ile ulusal strateji belgelerindeki öncelikler göz önünde bulundurularak hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı, bölgenin kalkınmasında rehber vazifesi üstlenecek. Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün açıklamasında ‘’Bölgenin yerel aktörlerinin katılımını esas alarak hazırladığımız plan revizyona açık tutulacak. Bu bağlamda plana katkıda bulunmak isteyen tüm paydaşların görüşlerini dikkate alacağız. Dileyen herkes plana internet sitemizin ‘Planlama’ başlığı altından ulaşabilecek. Ekim ayı içerisinde yapacağımız Kalkınma Kurulu toplantısında yerel aktörlerden oluşan kurul üyelerinin planla ilgili değerlendirmeleri de olası revizyonlar için yol gösterici olacak.’’ ifadelerine yer verdi.  

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...