TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı Hazırlandı

Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı son şeklini aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı son şeklini aldı. Plan, bölgede 2010-2013 planlama dönemi içerisinde gerçekleşecek olan ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki kalkınma stratejilerini ortaya koyan bir nitelik taşıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün yaptığı açıklamaya göre Trakya Bölgesi’nde yer alan kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin görüşleri ve Dokuzuncu Kalkınma Planı ile ulusal strateji belgelerindeki öncelikler göz önünde bulundurularak hazırlanan TR21 Trakya Bölge Planı Taslağı, bölgenin kalkınmasında rehber vazifesi üstlenecek. Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün açıklamasında ‘’Bölgenin yerel aktörlerinin katılımını esas alarak hazırladığımız plan revizyona açık tutulacak. Bu bağlamda plana katkıda bulunmak isteyen tüm paydaşların görüşlerini dikkate alacağız. Dileyen herkes plana internet sitemizin ‘Planlama’ başlığı altından ulaşabilecek. Ekim ayı içerisinde yapacağımız Kalkınma Kurulu toplantısında yerel aktörlerden oluşan kurul üyelerinin planla ilgili değerlendirmeleri de olası revizyonlar için yol gösterici olacak.’’ ifadelerine yer verdi.  

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...