Avustralyalı Amity Oil Kırklareli’de Petrol Arayacak

Avustralyalı Amity Oil Kırklareli’de Petrol Arayacak
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Amity Oil International Pty. Ltd. şirketi, Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde 20 yıllık petrol işletme ruhsatı aldı.

Avustralya merkezli Amity Oil International Pty. Ltd. şirketi, Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde 20 yıllık petrol işletme ruhsatı aldı. Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Amity Oil’in Babaeski’deki 1278 hektarlık saha için yaptığı ruhsat talebine olumlu yanıt verdi. Ruhsata ilişkin karar, Resmi Gazete´nin 26 Eylül tarihli sayısında yayımlandı.

Amity Oil’in Babaeski’de petrol işletme ruhsatı almak için yaptığı başvuru ile ilgili evraklarda yapılan incelemeler sonucu milli menfaatler ve Petrol Kanunu’nun maksat maddesi açısından şirkete ruhsat verilmesinde sakınca görülmediği belirtildi. Bu bağlamda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından onay alan Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, şirkete söz konusu saha için petrol işletme ruhsatı verdi. Avustralyalı şirket aldığı ruhsatname ile önümüzdeki 20 yıl boyunca Babaeski’de petrol arama ve işletme hakkına sahip olacak.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...