Avustralyalı Amity Oil Kırklareli’de Petrol Arayacak

Avustralyalı Amity Oil Kırklareli’de Petrol Arayacak
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Amity Oil International Pty. Ltd. şirketi, Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde 20 yıllık petrol işletme ruhsatı aldı.

Avustralya merkezli Amity Oil International Pty. Ltd. şirketi, Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde 20 yıllık petrol işletme ruhsatı aldı. Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Amity Oil’in Babaeski’deki 1278 hektarlık saha için yaptığı ruhsat talebine olumlu yanıt verdi. Ruhsata ilişkin karar, Resmi Gazete´nin 26 Eylül tarihli sayısında yayımlandı.

Amity Oil’in Babaeski’de petrol işletme ruhsatı almak için yaptığı başvuru ile ilgili evraklarda yapılan incelemeler sonucu milli menfaatler ve Petrol Kanunu’nun maksat maddesi açısından şirkete ruhsat verilmesinde sakınca görülmediği belirtildi. Bu bağlamda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından onay alan Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, şirkete söz konusu saha için petrol işletme ruhsatı verdi. Avustralyalı şirket aldığı ruhsatname ile önümüzdeki 20 yıl boyunca Babaeski’de petrol arama ve işletme hakkına sahip olacak.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...